Styl życia

Depilacja nóg papierem ściernym. Ten trik podbija sieć. Co na to lekarze?

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Kobieta.wp.pl
Depilacja papierem ściernym

Są różne sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia nóg. Niedawno dołączył do nich trik z TikToka, który polega na usuwaniu włosków za pomocą papieru ściernego. Czy to bezpieczne? Opinie specjalistów dają do myślenia.

Sposoby na gładkie nogi

Gładka i delikatna skóra to marzenie wielu kobiet. Panie potrafią wydawać krocie na depilacje laserowe lub korzystają z szybkich, lecz krótkotrwałych metod, takich jak maszynka albo plastry z woskiem. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy, dlatego preferowany sposób zależy od wielu indywidualnych czynników.

Uroda

Urodę poprawiamy już od starożytności
Urodę poprawiamy już od starożytności Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Depilacja za pomocą maszynki jest bezbolesna, jednak włoski odrastają grubsze i ciemniejsze. Plastry wiążą się z dyskomfortem, a efekt utrzymuje się do trzech tygodni. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest najskuteczniejsze, lecz ceny i ilość zabiegów wymagają sporych nakładów finansowych.

Depilacja za pomocą papieru ściernego

Wszystko to sprawia, że kobiety stale poszukują nowych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Niektóre użytkowniczki TikToka promują się dość kontrowersyjną metodę - depilację za pomocą papieru ściernego. Jedną z nich jest @jules49of, a jej filmik zdobył ponad 311 tysięcy polubień.

TikTokerka postanowiła sprawdzić, czy trik rzeczywiście jest tak skuteczny, jak twierdzą inni. Użyła do tego papieru o gradacji 600. - 10 kółek w jedną stronę, a potem 10 kółek w drugą stronę - tłumaczy. Efekt był, jej zdaniem, w pełni zadowalający. - Moja skóra jest taka gładka, to niesamowite. To naprawdę działa (...) po prostu kupcie papier ścierny o gradacji 600 - dodała.

Depilacja papierem ściernym. Lekarz wyjaśnia, czy to bezpieczne

Czy ta metoda jest bezpieczna? Dr Hussain Abdeh twierdzi, że może ona przynieść więcej szkód, niż pożytku. - Razem z włoskami usuniesz także znaczną część skóry. To może spowodować otarcia i skaleczenia, które oprócz tego, że są nieestetyczne, sprawiają, że skóra staje się podatna na infekcje - wyjaśnił lekarz w rozmowie z "The Sun".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Kobieta.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images/Jules49of/Getty Images

Pozostałe wiadomości