Styl życia

Dave - Polak z Ameryki, który robi w sieci prawdziwą furorę. Za co pokochali go fani?

Styl życia

Aktualizacja:

Dawid, znany w świecie youtuberów jako Dave z Ameryki urodził się w Polsce. W wieku 5 lat wyruszył jednak z rodzicami do Stanów, gdzie mieszkał przez większość czasu. Po latach postanowił powrócić do kraju nad Wisłą. Co obecnie robi i jak podoba mu się w Polsce?

Polska - Ameryka - różnice kulturowe

Dawid, powróciwszy ze Stanów do Polski, zaczął nagrywać filmiki w ojczystym języku. Mężczyzna na youtubowym kanale z chęcią opowiada rodakom o różnicach kulturowych, a także zdradza ciekawostki i smaczki. Co najbardziej podoba mu się w naszym kraju? Dawid przyznał, że ceni sobie gościnność Polaków. Za każdym razem, gdy odwiedza tu znajomych, jest bardzo dobrze traktowany.

Myślę, że w Polsce jak jesteś gościem, to jesteś gościem. Jak Polak cię zaprosi do domu, to jesteś królem i nawet mają klapki dla mnie

- powiedział.

Czym na co dzień Dawid zajmuje się w Polsce? Oprócz nagrywania filmików mężczyzna pracuje jako lektor. Nauka innych to zajęcie, które sprawia mu wiele radości i daje ogromną satysfakcję. Poświęcenie Dawida doceniają także jego uczniowie i znajomi.

Ja Dawida zacząłem oglądać kilka lat temu. Dawał ciekawe lekcje angielskiego. On mówi o slangu, ciekawych słówkach, albo o kulturze

- powiedział Piotr Majda, znajomy Dave'a

Sam Dawid nie do końca może uwierzyć w to, że stał się youtuberem. Jeszcze kilka lat temu nawet o tym nie myślał, a dziś jest to jego narzędzie pracy, które również pozwala mu się wyrazić.

Potrafi w każdej sytuacji powiedzieć coś śmiesznego, skomentować. Ma poczucie humoru. Nie spodziewałam się tego, że jest rozpoznawalny. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy tyle osób podchodziło do niego

Powiedziała Monica Zielińska, koleżanka Dave'a

Amerykańska przygoda

Ślady dla dalekich podróży przetarła babcia Dawida, która w latach 80. wyemigrowała do Stanów. Amerykańska przygoda chłopaka rozpoczęła się zaś, gdy miał 5 lat. To właśnie wtedy youtuber wyjechał wraz z rodzicami do USA, gdzie spędził całe swoje dzieciństwo.

Miałem takie sąsiadki w moim wieku, małe dziewczynki i one tylko mówiły po angielsku. To było bardzo frustrujące dla mnie. Ja tylko znałem słowo hi i hello. Jak się bawiłem z tymi dziewczynami, chciałem mówić tak jak one. Już w pierwszej klasie zacząłem lepiej mówić po angielsku niż po polsku

- wspominał Dawid.

Dawid zdradził także, że będąc nastolatkiem, nie chciał przyznawać się do swojego pochodzenia, Chciał być jak jego rówieśnicy. Dziś jest dumny ze swojej narodowości i cieszy się, że mówi w dwóch językach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Pamiętacie Alę z zespołu Blog27? W życiu wokalistki zaszły właśnie poważne zmiany

Ula Chincz jest w ciąży: "Najlepiej po prostu zobaczcie film"

Ubrania dla ciężarnych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Ludwik Lis

Pozostałe wiadomości