Styl życia

Czym jest dla młodych ludzi przyjaźń?

Styl życia

Aktualizacja:

Rusza czwarta edycja konkursu filmowego #63PL organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera. W tym roku ambasadorami akcji zostali Antoni Królikowski i Maurycy Popiel. Konkurs potrwa do 24 kwietnia. O szczegółach konkursu w studiu opowiedział Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum Powstania Warszawskiego.

„Czym dla ciebie jest przyjaźń?”

Tak brzmi hasło konkursu filmowego #63PL, który jest skierowany do młodych ludzi w wieku 15–22 lat. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie przyjaźni w jak najbardziej twórczy sposób. Film może być wykonany dowolną techniką. Może to być film fabularny, dokumentalny, aktorski lub animowany. Ważne jest oryginalne ujęcie tematu. Ograniczeniem jest długość jego trwania. Film ma trwać 63 sekundy.

My często rozmawiamy z Powstańcami co jest najważniejsze w życiu. Bardzo często pada odpowiedź, że jest to przyjaźń. Postanowiliśmy zaprosić młodych ludzi, czym dla nich jest obecnie przyjaźń. Mogą tę historię opowiedzieć w dowolny sposób. Najważniejsze, żeby dotknąć coś istotnego.

-zaznaczył Jan Ołdakowski.

>>> Zobacz film: Wielka miłość, którą rozdzieliło Powstanie.

Amatorom sekundują aktorzy

W tym roku ambasadorami akcji zostali Antoni Królikowski i Maurycy Popiel, którzy zagrali m.in. w filmie „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy.

Kiedy zaproponowano mi rolę ambasadora akcji, zgodziłem się od razu, ale zaznaczyłem, że skoro to jest konkurs o przyjaźni, muszę wystąpić razem ze swoim przyjacielem. I tak razem z Maurycym wspieramy konkurs #63PL. Gdybym sam miał zrobić taki film to postawiłbym na relację między ludźmi.

- zdradził Antek.

>>> Zobacz też: Powstanie Warszawskie. Wspomnienia sanitariuszki.

Konkurs potrwa do 24 kwietnia

Zwycięzców poznamy na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera. Laureatów wybierze jury w składzie: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (dyrektor artystyczna festiwalu Mastercard OFF CAMERA), Bartosz Węglarczyk (redaktor naczelny Onet.pl) oraz Maciej Zakościelny (aktor).

>>> Zobacz też: Powstaniec. Jego domem jest szkoła, a uczniowie - wnukami.

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Przewidziane są także nagrody finansowe w wysokości:

  • I miejsce – 5000 zł
  • II miejsce – 3000 zł
  • III miejsce – 1500 zł
  • nagroda specjalna – 3000 zł, przyznawana przez Onet, współorganizatora konkursu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości