Styl życia

Fryderyk Chopin na Zamku Królewskim w Warszawie. Co czeka na zwiedzających wystawę?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Miłka Fijałkowska
Fryderyk Chopin na Zamku Królewskim w Warszawie
Dzień Dobry TVNFryderyk Chopin na Zamku Królewskim w Warszawie

Przybliżenie ducha epoki oraz przedstawienie dokonań Chopina, jego biografii i wszystkiego, co zostało w legendzie po kompozytorze. Taki jest cel wystawy, którą przygotowano na Zamku Królewskim w Warszawie. Jakie są jej największe atrakcje?

"Chopin. Salon romantyczny"

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza wszystkich fanów historii i muzyki na wystawę obrazującą losy Fryderyka Chopina. - Wystawa nosi tytuł "Chopin. Salon romantyczny". Ma pewne swoje zakątki i obiekty, które można na niej oglądać. Pogrupowane są w trzy działy. To obrazy, listy i rękopisy muzyczne oraz pamiątki, takie jak popiersia z brązu, odlew ręki, spodeczek do filiżanki - powiedziała Aleksandra Buszta-Bąk, kurator wystawy.

Na ekspozycji zobaczyć możemy także zaproszenia, które wysyłane były na uroczystość pogrzebową słynnego kompozytora. - Na każdym takim zaproszeniu lakiem było umocowanych kilka włosów Chopina – dodała nasza rozmówczyni.

- Salon romantyczny był naturalnym środowiskiem Chopina. Tutaj grał, spotykał swoich przyjaciół. Jednocześnie to było miejsce, gdzie tworzyły się nowe dzieła sztuki – opowiadał prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie

Wystawa – zasady zwiedzania

Wystawa dostępna jest w stałej trasie zwiedzania (Trasa Królewska), od wtorku do niedzieli w godz. 11.00 – 17.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00). - Mam nadzieję, że odwiedzając tę wystawę, przeniosą się państwo do salonu romantycznego, XIX wiecznego – zachęcała kurator Aleksandra Buszta-Bąk.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Miłka Fijałkowska

Pozostałe wiadomości