Styl życia

Wstrzymanie połączeń lotniczych z powodu rosnących cen paliwa. Pierwszy kraj na świecie podjął decyzję

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN24
Odwołane loty

Rosnące ceny paliwa dają się we znaki. W jednym z krajów podjęto decyzję, aby z tego powodu wstrzymać połączenia lotnicze. Decyzja wejdzie w życie w poniedziałek - poinformowała agencja Bloomberg. Na podwyżki wpływ ma przede wszystkim inwazja Rosji na Ukrainę.

Nigeryjskie linie lotnicze wstrzymują działalność

Rosnące ceny paliwa lotniczego sprawiają, że biznes staje się nieopłacalny. Nigeryjskie linie lotnicze podjęły decyzję o wstrzymaniu działalności od poniedziałku 9 maja do odwołania — potwierdził związek przewoźników lotniczych Airline Operators of Nigeria.

-Nigeria będzie pierwszym krajem, który w poniedziałek wstrzyma połączenia lotnicze - zauważyła agencja Bloomberg.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Reuters podkreśla, że problem ten pojawił się znacznie wcześniej. Zakłócenia w krajowych lotach występowały już w marcu. Wtedy to niektóre linie zaczęły odwoływać rejsy, podczas gdy inne je opóźniały, argumentując to niedoborem paliwa do silników odrzutowych. Zdaniem dziennikarzy, paliwo do silników w Nigerii wzrosło w krótkim okresie z 190 nair do 700 nair za litr (nieco ponad 7 złotych) ze 190 nair. Tym samym koszty godzinnego lotu wzrosły ponad dwukrotnie.

Pasażerowie linii lotniczych w Nigerii płacą za taryfy w nairze, która gwałtownie osłabła z powodu dewaluacji. Dostawcy paliw są jednak opłacani w dolarach, co jest rzadkością w jednej z największych gospodarek Afryki

Odwołane loty - skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Konflikt wywołany przez Rosję spowodował ogromne perturbacje na rynkach energetycznych, a rosyjskie surowce używane do produkcji paliwa do silników odrzutowych i oleju napędowego stały się niedostępne w wielu regionach świata - m.in. w Afryce. Chiny również zmniejszyły eksport produktów naftowych i ograniczyły dostawy.

- Wiele linii lotniczych już przynosi straty - powiedział agencji Bloomberg w rozmowie telefonicznej Victor Enwezor, wiceprezes ds. operacyjnych w biurze turystycznym "Leisure Afrique" z siedzibą w nigeryjskim Lagos. - Wszelkie dalsze podwyżki cen zabiją ich biznes - dodał.

Więcej newsów czytaj na stronie tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości