Styl życia

Awaria Facebooka. Na profilach pojawiaj się przypadkowe treści

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
downdetector.pl
dłoń na telefonie

Użytkownicy jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych zgłaszają niepokojące uwagi. Na ich wirtualnych ścianach zaczęły pojawiać się posty nieznajomych, przypadkowo promowane treści oraz wpisy sławnych osób. Wpłynęło już kilkanaście tysięcy zgłoszeń.

Usterka Facebooka

Problem opisywany przez użytkowników dotyczy głównie aplikacji mobilnej - te problemy wskazuje 56 proc. zgłaszających. 32 proc. sygnalizuje nieprawidłowości w działaniu tablicy, z kolei 12 proc. w funkcjonowaniu strony internetowej. Nie wiadomo, co stoi za awarią, pewne jest natomiast, że wystąpiła na całym świecie.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

"Czy tylko mi na fb jakieś przekierowania dziwnych postów do polityków i innych celebrytów przychodzą", "Widzę na swojej tablicy tylko komentarze zagranicznych ludzi do zespołów muzycznych i aktorów", "Widzę jakieś kosmiczne rzeczy na swojej tablicy. Nic mojego, jakieś posty osób których nie znam i mieszkają np w USA" - brzmi jeden z komentarzy na stronie downdetector.pl monitorującej awarie w sieci.

Co się dzieje z Facebookiem?

Najwięcej zgłoszeń zarejestrowano pomiędzy godziną 8:00 a 11:00. Firma Meta nie wydała oficjalnego komunikatu dotyczącego awarii.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: downdetector.pl

Źródło zdjęcia głównego: Aleksandr Zubkov / Getty Images

Pozostałe wiadomości