Styl życia

Madryt zasypany śniegiem. "Czuliśmy się jak przeniesieni do baśni Andersena"

Styl życia

Aktualizacja:
Dzień Dobry TVN

W Madrycie spadło ostatnio 120 cm śniegu i pobity został historyczny rekord mrozu - termometry wskazały minus 35 stopni. Jak teraz wygląda sytuacja w stolicy Hiszpanii? O tym opowiadali mieszkająca w tym mieście Agnieszka Wilk oraz dziennikarz Endy Gęsina-Torres.

Atak zimy w Madrycie

Endy Gęsina-Torres poleciał do Madrytu i nie krył zdziwienia, kiedy zobaczył, jak dzisiaj wygląda to miasto .

- Jesteśmy przyzwyczajeni do innych obrazków z Hiszpanii. Chciałoby się powiedzieć: gorące pozdrowienia. Ale jest na odwrót - mówił dziennikarz.

Agnieszka Wilk z Krakowa do Madrytu przeprowadziła się 12 lat temu. Opowiedziała, jak wyglądało jej spotkanie z zasypaną śniegiem stolicą Hiszpanii.

- Moje doświadczenie było magiczne i cudowne. Przeżyłam ten atak zimy jako prezent do natury. Ja dołączę się do fali pozytywnej - podkreśliła rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Madryt pod śniegiem

Ładny widok to jedno, ale mieszkańcy muszą normalnie funkcjonować. Trudno jest im chociażby dojechać do pracy, kiedy wszystkie ulice są sparaliżowane.

- Nie wszystko było jednak w różowych kolorach. Mamy problemy i utrudnienia. Ale ja skupiłam się na niepowtarzalności tej sytuacji - przyznała Agnieszka Wilk.

Dla osób, które urodziły się w Europie Południowej, to zupełnie nowa sytuacja. Mąż Agnieszki jest Hiszpanem i - w przeciwieństwie do niej - nie miał do czynienia z tak ostrą zimą w swoim kraju.

- Mój mąż kilka razy był ze mną w Polsce, ale w Madrycie tego typu warunków klimatycznych nigdy nie doznał. Tu nigdy śnieg nie padał praktycznie. Więc dla niego to też było niesamowite wrażenie. Czuliśmy się jak przeniesieni do baśni Andersena - opowiadała nam mieszkająca w Hiszpanii Polka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Zobacz wideo: Sztuczny śnieg – jak zrobić go w domu?

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Endy Gęsina Torres

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości