Styl życia

Użytkowniczki aplikacji randkowych, które zostały skrzywdzone, będą mogły skorzystać z pomocy terapeuty

Styl życia

dziewczyna z telefonem

Aplikacje randkowe zyskują na popularności. Twórcy jednej z nich postanowili ulepszyć usługi i wyciągnąć rękę w stronę pań, które doświadczyły przemocy seksualnej. Wszystkie użytkowniczki, które zostały skrzywdzone i potrzebują wsparcia, będą mogły skorzystać z darmowych sesji terapeutycznych.

Aplikacja randkowa pomaga kobietom

Jeszcze w tym roku ruszy pionierski program wśród aplikacji randkowych. Jak się okazuje, brytyjski serwis Bumble we współpracy z Bloom postanowił pomagać kobietom. Ich celem jest pomoc ofiarom przemocy domowej i seksualnej. Twórcy oferują więc domowe porady online udzielane przez terapeutów. Ważne jest jednak to, że z sześciu sesji terapeutycznych skorzystać będą mogły tylko panie, które poznały swojego oprawcę za pośrednictwem serwisu randkowego.

Pomysłodawcy poinformowali także, że w pierwszych miesiącach nowa usługa dostępna będzie zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim. W kolejnym roku nastąpi rozszerzenie, a pomoc oferowana będzie w językach: francuskim, hinduskim, arabskim.

Aplikacja, w której przewagę mają kobiety

Ile aplikacji, tyle funkcji. Każdy z komunikatorów oferuje użytkownikom nieco inne udogodnienia. Założony w 2014 roku Bumble daje przewagę kobietom, gdyż to one inicjują znajomość. W ślady portalu poszli także konkurenci. Ciekawym rozwiązaniem pochwalił się Tinder. Już niebawem jego użytkownicy z USA będą mogli sprawdzić osobę, z którą planują się spotkać. Serwis z pomocą organizacji Garbo prześledzi wcześniejsze losy kandydata i pozwoli wykryć ewentualne oskarżenia dotyczące przemocy.

Zobacz wideo: Robert Kochanek podbija serca w "40 kontra 20". "Tam szczęście było codziennie"

Zobacz także:

Wakacje ze znajomymi. Co zrobić, by nie były naszym ostatnim wspólnym urlopem? "Czasem trzeba rozładować atmosferę"

MSZ ostrzega przed fałszywymi telefonami. "Oszuści stosują tzw. spoofing"

Stulatkowie mogą mieć bakterie, które wspierają długowieczność

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości