Styl życia

Amerykanin odkrywa polskie smaki - salceson, galareta i cynaderki. "Coś okropnego"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Polskie smaki vs Amerykanin
Polskie smaki vs AmerykaninDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Polska słynie ze swojej pysznej kuchni, w której królują pierogi, kotlety schabowe czy bigos. Ale są w naszej tradycji i takie potrawy, które trudno przełknąć obcokrajowcom. Amerykanin Ryan Socash spróbował, jak smakują cynaderki, salceson czy galareta z mięsem i warzywami. Co nie przypadło mu do gustu?

Amerykanin kontra polska kuchnia

Ryan Socash od wielu lat mieszka w Polsce. Na swoim kanale na YouTubie "Kult America" publikuje filmy, w których przedstawia europejską kulturę widzianą oczami Amerykanina. Oczywiście, nie brakuje tam wątków związanych z Polską oraz z polską kuchnią. Które tradycyjne dania zasmakowały mu, a których nie chce nawet powąchać?

- Jestem ze Stanów i już od ponad 20 lat próbuję różnych polskich dań. To jakby moja pasja i ciekawość. Na tym stole widzę i stare niespodzianki, które przeżyłem, i coś nowego, okropnego - przyznał Socash.

Ryan w Dzień Dobry TVN miał okazję skosztować cynaderek. - Z punku widzenia obcokrajowca, coś takiego wygląda jakby już raz było przetworzone. To pachnie dobrze jak flaki, ale ta tekstura jest taka słaba. To nie jest moje ulubione polskie danie - stwierdził.

Następnie Socash sięgnął po galaretę. - Jak jeszcze mieszkałem w Chicago, robiliśmy z kolegami konkurs, kto chciałby tego spróbować. Dla nas ta tekstura musi być słodka. Kiedyś się brzydziłem, ale teraz lubię - powiedział.

Polskie frykasy nie dla obcokrajowców?

Youtuber wypił również mleko z kożuchem i spróbował salceson. - Kożuch jest w porządku, może być. Moja żona lubi salceson, a ja mogę to zjeść, ale potem mam rewolucje żołądkowe. To jest takie mięso jak galaretka, tylko trochę gorsze. Salceson na kanapkę może być, ale żeby tak bezpośrednio, to nie - stwierdził Ryan.

Czy kartacze, zsiadłe mleko i flaczki podbiły kubki smakowe Amerykanina? Zobacz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości