Styl życia

Gdy miała 5 lat straciła rękę. Teraz maluje ubrania, które podbijają Europę. "To może pomóc nie tylko mi"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Pomaluj świat… na własną rękę
Pomaluj świat… na własną rękęDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Aleksandra Szkólska uległa w dzieciństwie poważnemu wypadkowi, w którym straciła dłoń. Dziś jest inspiracją dla osób walczących o akceptacje siebie. Została customizerką, a jej prace cieszą się ogromną popularnością zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

Wyjątkowa customizerka

Aleksandra Szkólska zajmuje się personalizowaniem odzieży, obuwia i dodatków. Pozuje do zdjęć, a jej prace robią furorę w całej Europie. Projekty realizowane przez Olę wnoszą w życie jej klientów mnóstwo kolorów i radości. Są takie, jak ich twórczyni - wyjątkowe i pełne różnorodnych barw.

Jednak życie Aleksandry nie zawsze było usłane różami. W dzieciństwie uległa ona poważnemu wypadkowi, w którym straciła dłoń i skórę z całego ramienia. - Gdzie nie szłam, spotykały mnie zdania w stylu "ojej jaka ładna dziewczynka, szkoda, że nie ma ręki" - wspomina bohaterka reportażu.

Ubrania tworzone z misją

Całe szczęście Ola przestała przejmować się komentarzami innych. Pewność siebie udało jej się zbudować z pomocą męża, który wspiera ją we wszystkich pasjach i zajęciach. Para doczekała się trójki dzieci, a najstarsza córka już chce iść w ślady mamy i rozwijać swój artystyczny talent.

Customizerka zaczęła nawet ozdabiać swoją protezę i podkreśla ją za pomocą manicure. - Teraz ta proteza to część mojej osobowości i tego, co chcę pokazywać. To może pomóc nie tylko mi w procesie akceptacji siebie, ale też osobą, które zmagają się z takimi problemami - zaznacza.

Jak rozpoczęła się jej przygoda z personalizowaniem garderoby? - Nie mogłam sobie znaleźć fajnych butów. Czułam wewnętrzną potrzebę wyróżnienia się i postanowiłam wziąć białe tenisówki, farby, pomalować po swojemu - opowiada.

Ola często wykorzystuje do tego rzeczy z odzysku. Chcę dać im drugie życie, dlatego niektóre z nich przechodzą naprawdę imponujące metamorfozy. - Teraz tworzę dla wszystkich - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości