Styl życia

Skończyli kursy i w 6 miesięcy sami wybudowali dom. "Bo trudno znaleźć rzetelnych wykonawców"

Styl życia

Budowa domu to ogromne wyzwanie, a znalezienie rzetelnej ekipy jest niezwykle trudne. Dlatego Agnieszka Chadouli i Sergiusz Kumala wzięli sprawy we własne ręce. Małżeństwo ukończyło specjalistyczne kursy i samo - w zaledwie sześć miesięcy - postawiło swój wymarzony dom.

Wybudowali dom marzeń

Rodzina spełniła swoje marzenie i własnoręcznie postawiła swój wymarzony dom. Zanim jednak Agnieszka i Sergiusz przystąpili do prac, musieli pójść na kurs. - Wybudowanie domu jest bardzo drogie, któregoś dnia pomyśleliśmy, że zrobimy to sami. I tak zapisaliśmy się na pierwsze kursy kwalifikacyjne - na zbrojarza-betoniarza, organizację robót budowlanych oraz kosztorysowanie. Ten ostatni bardzo nam pomógł oszacować koszty budowy - mówiła w rozmowie z naszą reporterką Agnieszka Chadouli.

- Nie umiałam sobie tego wyobrazić, jak zamierzają to pogodzić z obowiązkami, które wykonują na co dzień. Widziałam, że się uczą, stresują egzaminami. Zaimponowali mi tym - mówiła Iza, córka Agnieszki i Sergiusza.

Kursy i budowa zabrały parze każdy weekend w przeciągu trzech lat. Z pomocą córek zdołali postawić dom w stanie surowym w ciągu sześciu miesięcy, pracując tylko w weekendy od 6 do 21. Dlaczego zdecydowali się samodzielnie wybudować dom? - Trudno znaleźć rzetelnych wykonawców, a na dobre firmy czeka się latami. Kiedy już zaczęliśmy planować budowę, wiedziałem, że będziemy to robić razem - mówił Sergiusz Kumala.

Kobieta na budowie

Kobieta, która pracuje na budowie to spora sensacja. - Każdy, kto tu przyjeżdżał, zastygał na 3-4 minut i nie mógł uwierzyć, że kobiety stawiają dom. Taka praca wymaga od kobiety dużo samozaparcia i często kończy się połamanymi paznokciami - mówił Sergiusz.

Ale to nie połamane paznokcie czy zniszczone dłonie były największym problemem. - Pewnego dnia wiązaliśmy płytę. Kładzie się ją na kratę i przywiązuje małymi drucikami. Było wtedy strasznie gorąco, później zaczęło padać, a my nie mogliśmy przerwać pracy. Pomyślałam, że się poddam i już więcej tu nie przyjadę - mówiła Iza.

Na szczęście nie dotrzymała słowa i dzięki jej pomocy rodzina może się cieszyć własnym domem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Dorota Szelągowska tworzy wnętrza w stylu boho. Właścicielka mieszkania: "Tu można czuć się tylko zrelaksowanym"

Siła jest kobietą. Ratowniczka medyczna i techniczka dostępu linowego: "To nie jest zawód często wybierany przez kobiety"

Jednym zdjęciem Otylia Jędrzejczak rozczuliła fanów. "Ilość endorfin szybuje do sufitu"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Izabela Kaczyńska

Pozostałe wiadomości