Adrian Gałka drugi rok z rzędu znalazł się w półfinale prestiżowego konkursu muzycznego w USA

Styl życia


Adrian Gałka to młody i utalentowany artysta, który śpiewa, komponuje i pisze teksty. Choć polski rynek muzyczny nie do końca odkrył jego wielki talent, chłopak zainteresowaniem cieszy się za granicą. Wokalista otrzymał m.in. propozycję produkcji i kontraktu z wytwórnią, która opiekuje się światowymi gwiazdami, np. Edem Sheeranem.

Adrian Gałka – kariera muzyczna

Adrian to artysta, któremu muzyka grała w głowie od najmłodszych lat. Koło ósmego roku życia chłopiec zaczął nucić i śpiewać pierwsze utwory. To, co w muzyce pociągało go najbardziej to brzmienie gitary. W wieku 14 lat zakupił instrument i rozpoczął naukę. Pierwsze trudności pojawiły się w wieku 16 lat. To właśnie wtedy u Adriana zdiagnozowano przerośnięte migdałki, które uniemożliwiały rozwinięcie głosu. Nastolatek zdecydował się więc na niebezpieczną operację gardła.

- Miałem przerost migdałków, wszystkie musiały zostać wycięte. Miałem trudności z oddychaniem - przyznał.

Dzięki pomocy lekarzy chłopak szybko wyzdrowiał i dalej mógł rozwijać swoje skrzydła. Po opuszczeniu rodzinnego miasta pracował jako muzyk do wynajęcia oraz songwriter. Gdy muzyka całkiem zawładnęła jego życiem, podjął studia na kierunku produkcja muzyki. W tym okresie grał, w miejscach takich jak Marine, Windsor Hotel, Ritual, czy Hard Rock Café. Jednocześnie zaczął wypuszczać swoje autorskie produkcje - mixowane i masterowane przez niego. Po wydaniu pierwszego singla zapisał się do konkursu ISC 2019 (International Songwriting Comp) i dotarł z piosenką "Cause You Are My Love" do półfinału. Ten sam sukces osiągnął dwukrotnie. Należy także podkreślić, że w przedsięwzięciu rokrocznie biorą udział dziesiątki tysięcy artystów z całego świata, a w jury zasiadają przeróżni łowcy talentów i managerowie. Jak przyznał Adrian, Nashville to konkurs numer jeden na świecie.

Konkurs jest dla wszystkich artystów, którzy mają swój materiał, ale głównie poszukują tam songwriterów, kompozytorów, producentów muzycznych

– powiedział.

Adrian Gałka - kompozycje dla innych i własna twórczość

Adrian muzykę traktuje jako swoją pracę i hobby. Na co dzień pisze piosenki dla zagranicznych artystów, a także nagrywa partie gitarowe jako muzyk sesyjny. Wokalista nie zapomina także o swoim materiale. Jego najnowszym utworem jest "Shake Me Up".

Piosenka miała swoją premierę 5 października 2020. Utwór Adrian zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN. Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Paweł Tur - artysta, któremu muzyka gra w sercu od najmłodszych lat

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: