Styl życia

Coca-Cola od 50 lat w Polsce. Jak zaczęła się jej historia? "Zawsze łączyła ludzi"

Styl życia

Reporter:
Bianka Zalewska
50 lat Coca-Cola w Polsce

Coca-Cola pojawiła się w Polsce w 1972 roku. Już od pierwszych godzin stała się towarem, który chciał mieć każdy. Przez lata marka umacniała swoją pozycję przez uczestnictwo w wydarzeniach muzycznych czy sportowych. Dziś towarzyszy także podczas celebracji ważnych dla nas chwil.

Historia Coca-Coli w Polsce

Coca-Cola jest w Polsce już od 50 lat. Jej historia zaczęła się w Browarach Warszawskich, gdzie zakapslowano pierwszą butelkę. Od tego momentu napój stał się symbolem nowości, nadziei i celebracji ważnych momentów w życiu polskiego społeczeństwa. Tylko w ciągu ostatniej dekady Coca-Cola zainwestowała w polską gospodarkę ponad miliard złotych.

W latach 70. zakup niektórych produktów, szczególnie tych importowanych z zachodu, był znacząco utrudniony. Po wypuszczeniu jej w 1972 roku w ciągu godziny w Supersamie i Sezamie sprzedano prawie sześć tysięcy butelek Coli.

- Chęć poczucia i posmakowania tego zachodu była bardzo duża - opowiada pasjonat historii Warszawy Łukasz Ostoja-Kasprzycki.

Coca-Cola jako ikona popkultury

Jedną z polskich gwiazd kojarzących się z Coca-Colą jest Kasia Kowalska. W latach 90. wykonała piosenkę "Chcę zatrzymać ten czas". Marka zapisała się także w naszej popkulturze. Jednak to muzyka z reklam świątecznych utkwiła nam najbardziej w pamięci. - Przyznam szczerze, że dla mnie w każde święta musi być ona na stole - wyznaje wokalalistka.

Dodatkowo Coca-Cola wspiera ważne wydarzenia ze świata sportu czy kultury. - Możemy tu wspomnieć o Euro 2012 - zaznacza Łukasz Ostoja-Kasprzycki. - Od zawsze łączyła ludzi ze sobą. Od imprez muzycznych, poprzez festiwale, po współpracę z artystami i performerami - podsumowuje dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services Natalia Stroe.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości