Styl życia

Trwa odliczanie do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Możemy dołożyć swoją cegiełkę"

Styl życia

Wielkie odliczanie do 31. Finału WOŚP
Wielkie odliczanie do 31. Finału WOŚP Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Już za kilka dni 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biedronka po raz kolejny została sponsorem głównym tej akcji. Od grudnia w sklepach w całej Polsce każdy z nas może dorzucić cegiełkę i przyłączyć się do szlachetnej inicjatywy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

Biedronka wspiera WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, dzięki której od lat niesiona jest pomoc potrzebującym. Z zeszłym roku do współpracy dołączyła sieć sklepów Biedronka.

- Obserwowaliśmy naszych klientów, pracowników, którzy angażowali się w te działania i czuliśmy, że to jest coś, co warto zrobić i do czego my jako sieć również możemy dołożyć swoją cegiełkę - podkreślił Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR w sieci Biedronka.

W zeszłym roku klienci tych sklepów wsparli WOŚP kwotą 7,43 mln złotych. Ambitne plany powstały także na nadchodzący 31. finał.

Wielkie odliczanie do 31. finału WOŚP

W ostatni weekend stycznia 2023 odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia wolontariusze wyjdą na ulice z puszkami i sprzedawać będą charakterystyczne czerwone serduszka. Pomagać możemy jednak przez cały czas. W sklepach Biedronka zostały bowiem postawione puszki, do których podczas zakupów warto wrzucać pieniądze.

- Widzimy dużą wartość w tym, żeby nasze sklepy stały się również centrami lokalnymi WOŚPU, żeby tam było głośno, kolorowo, żeby można było dołożyć cegiełkę. Już pod koniec grudnia wystartowaliśmy ze zbiórką. Od stycznia we wszystkich sklepach pojawiły się puszki. One cały czas tam stoją.

Jest też tegoroczna nowość.

- Na kasach samoobsługowych i obsługowych możemy nacisnąć serduszko i zdecydować, ile pieniędzy chcemy dołożyć do zakupów na rzecz orkiestry - zachęcał Arkadiusz Mierzwa w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Po raz kolejny klienci mogą wspierać WOŚP, kupując specjalne produkty, w tym – czapkę, która pomaga. Dostępna jest ona wyłącznie w sklepach Biedronka i występuje w 10 różnych wzorach – dla dzieci i dla dorosłych. Czapki mają w składzie 50% naturalnej wełny z merynosa, która jest delikatna w dotyku i doskonale izoluje od zimna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości