18-miesięczne dziecko spadło z pięciu metrów. Przechodząca 64-letnia kobieta cudem je ocaliła

Styl życia

GettyImages-1051223774_Easy-Resize.com.jpg

64-letnia mieszkanka Nowokuźniecka nie spodziewała się, że powrót z zakupów przysporzy jej tyle emocji. Kobieta przechodząc między blokami zauważyła, że z drugiego piętra jednego z budynków zwisało dziecko. Nie zastanawiając się ani chwili, ruszyła mu na pomoc.

O krok od tragedii

Do zdarzenia doszło w Rosji. Svetlana Sanarova spokojnie wracała z zakupów z supermarketu, widząc 18-miesięcznego Egora, który próbował ratować się przed upadkiem. Chłopiec kurczowo trzymał się framugi okna.

Kobieta bez wahania instynktownie rzuciła torby z zakupami i podbiegła pod okno z wyciągniętymi rękami. Gdyby nie jej reakcja, dziecko mogłoby nie przeżyć upadku.

18-miesięczne dziecko bez opieki

Później okazało się, że ojciec Egora był pewien, że syn jest pod opieką mamy. Ta jednak na chwilę opuściła pokój, aby przygotować butelkę z pokarmem dla bliźniaczki chłopca. Po całym zdarzeniu, ojciec dziecka wybiegł do kobiety, aby odebrać syna.

W szoku zapomniał zapytać kobiety o imię. Po kilku dniach, kiedy wydarzenie obiegło social media, udało się dotrzeć do 64-latki i jeszcze raz złożyć jej ogromne podziękowania za bohaterski wyczyn.

Zobacz wideo: Pijany kierowca wypadł z drogi pod Nowogrodźcem. Wiózł dziecko bez fotelika i pasów

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski