Razem z Ukrainą

Wynajmują mieszkania w Ukrainie. Oto kolejna forma pomocy dla zaatakowanego kraju

Razem z Ukrainą

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Spider's Web
Ukraińskie miasto o zachodzie słońca

Coraz więcej osób i firm z całego świata chce pomóc Ukrainie. Organizowane są m.in. zbiórki ubrań i artykułów spożywczych, udostępniane lokale czy darmowe przejazdy. Na jednej z platform oferującej noclegi trwa akcja, w której prywatne osoby mogą wynająć mieszkanie w Ukrainie. Na czym dokładnie polega to przedsięwzięcie? 

Wynajmują hotele i pokoje w Ukrainie podczas wojny - nowy sposób na pomoc

Ludzie z różnych krajów świata chcą pomagać Ukrainie i robią to na różne sposoby. Jednym z nich jest uiszczanie opłaty za fikcyjne wynajmowanie tamtejszych lokali bez zamiaru skorzystania z nich. Osoby, które chciałyby dołączyć się do tej formy wsparcia mogą to zrobić za pośrednictwem platformy bookingowej Airbnb.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Airbnb to najpopularniejszy na świecie serwis dla podróżników, który oferuje noclegi w ponad 35 tysiącach miast na całym świecie. Platforma już wcześniej ogłosiła swoją pomoc poprzez finansowanie zamieszkania dla uciekających przed wojną Ukraińców. Dodatkowo zachęcała, aby udostępniać swoje mieszkanie lub pokoje za darmo za pośrednictwem strony.

Platformy mieszkaniowe pozwalają na wynajem lokali w Ukrainie

Akcja wynajmowania lokali od prywatnych osób bez przyjeżdżania do nich jest inicjatywą oddolną. Sami użytkownicy wpadli na pomysł wspierania ludności w Ukrainie właśnie w taki sposób. Ponadto, platforma pośrednicząca chce pomóc w zakwaterowaniu 100 tysięcy uchodźców. Co więcej, platforma zawiesiła swoją działalność na terenie Rosji i Białorusi, o czym poinformował na swoim profilu na Twitterze dyrektor generalny i współzałożyciel Airbnb. 

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Spider's Web

Źródło zdjęcia głównego: diegograndi/Getty Images

Pozostałe wiadomości