Razem z Ukrainą

Rosyjski żołnierz błaga, by syn nie wstąpił do wojska. Ukraińskie służby przechwyciły rozmowę telefoniczną

Razem z Ukrainą

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Żołnierz

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła rozmowę telefoniczną rosyjskiego żołnierza i jego żony. Mężczyzna, który walczy na terenie Ukrainy, obawia się, że jego syn zostanie powołany do armii. Błaga członków rodziny, by do tego nie dopuścili. Zdradza też, jakie nastroje panują w kompanii.

Rosyjski żołnierz rozmawia z żoną - przechwycona rozmowa telefoniczna

Jak podaje tvn24.pl, Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała nagranie przechwyconej rozmowy telefonicznej pomiędzy rosyjskim żołnierzem a jego żoną.

Mężczyzna zapytał, jak się czuje jego kilkuletni syn. - W porządku. Powiedział babci, że ma już sześć lat i on sam o wszystkim decyduje - odparła jego małżonka. - Zadziałajcie tak, by nie wstąpił do wojska - zaapelował żołnierz.

- Jak to zrobić? - dopytywała partnerka, a mąż odpowiedział: - Zrób wszystko, aby nie poszedł do wojska! Gdy tylko go wezwą, poproś matkę, aby zaangażowała w sprawę wujka Gienia. Powiedz mu, żeby zrobił co w jego mocy, żeby (chłopiec - przyp. red.) nie został wcielony do wojska! To jest ostatnie, czego chcę - powiedział przebywający na terenie Ukrainy Rosjanin.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Żołnierz podczas przechwyconej przez ukraińskie służby rozmowy przyznał, że w jego kompanii pozostało zaledwie 10 osób, ale dowództwo nie chce ich wycofać z Ukrainy. - Mamy dwa wyjścia: wrócimy do domu jako ładunek 200 (określenie używane w stosunku do transportu ciała zabitego żołnierza - przyp. red.) lub ładunek 300 (transport rannych - przyp. red.) - dodał.

Wojna w Ukrainie. Straty po stronie Rosji

9 kwietnia Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w oficjalnym komunikacie, że od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 19,1 tysiąca żołnierzy, 705 czołgów, 335 systemów artyleryjskich, 151 samolotów i 136 śmigłowców.

Od 24 lutego do 9 kwietnia Rosja straciła również 1895 pojazdów opancerzonych, 108 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 55 systemów przeciwlotniczych, 1363 samochody, siedem jednostek pływających, 76 cystern z paliwem, 112 bezzałogowych statków powietrznych i cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu.

Więcej newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Denis Davydov/Getty Images

Pozostałe wiadomości