Razem z Ukrainą

Polacy bojkotują sklepy, które nie wycofały się z Rosji. "To więcej niż tylko hasła w mediach społecznościowych "

Razem z Ukrainą

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
interia.pl
Zakupy

Wraz z rosyjską inwazją na Ukrainę w mediach społecznościowych pojawiły się nawoływania do bojkotu sieci handlowych, które nie wycofały się z kraju agresora. Z analizy przeprowadzonej przez specjalistów z PKO Research wynika, że nie są to tylko puste deklaracje.

Polacy bojkotują sklepy, które działają w Rosji

Na firmy i marki, które po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej nie wycofały się rosyjskiego rynku spadła fala krytyki. W mediach społecznościowych niemal na całym świecie pojawiły nawoływania do ich bojkotu. Okazuje się, że za tymi deklaracjami idą czyny. Analitycy z PKO Research przedstawili raport, z którego jasno wynika, że Polacy faktycznie rzadziej decydują się na zakupy w sieciach handlowych, które pozostały w Rosji i wspierają tamtejszą gospodarkę, a tym samym - pośrednio - finansują wojnę w Ukrainie.

- Dane o płatnościach kartami PKO Banku Polskiego pokazują, że sieci, które pozostały aktywne w Rosji, mają niższą dynamikę obrotów niż konkurencja - podają w raporcie analitycy z PKO Research. - Bojkot sieci handlowych, które nie wycofały się z Rosji, to więcej niż tylko hasła w mediach społecznościowych - podkreślili.

Wojna w Ukrainie. Które firmy w Polsce należą do rosyjskich oligarchów?

Warto podkreślić, że rosyjscy oligarchowie robią interesy na całym świecie, także w Polsce. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz w rozmowie z radiem RMF FM poinformował, że odpowiednie służby sprawdzają to, w których firmach swoje udziały mają rosyjscy obywatele, bezpośrednio powiązani z Kremlem.

Polityk dodał, że lista przedsiębiorstw już powstała i częściowo została ona przekazana Komisji Europejskiej, która nałoży na odpowiednie osoby bolesne sankcje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości