Razem z Ukrainą

6-latka z Ukrainy gra na flecie i zbiera na kamizelki kuloodporne

Razem z Ukrainą

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
polsatnews.pl
dziecko, które gra na flecie

Sołomija Reut ma zaledwie sześć lat. Dziewczynka, aby wesprzeć ukraińską armię, gra na ulicy na flecie. W ten sposób chce uzbierać pieniądze na kamizelki kuloodporne dla żołnierzy. Młodziutka artystka zapowiedziała, że będzie grała tak długo, jak będzie taka potrzeba.

6-latka grą na flecie wspiera ukraińską armię

6-letnia Sołomija Reut pochodzi Dniepru, gra na flecie i bardzo chciała wesprzeć ukraińską armię. Dziewczynka zdecydowała, że będzie to robić na ulicy. Podczas występów ma na sobie flagę swojego kraju. Przechodnie mogą wrzucać pieniądze do kartonu również ozdobionego flagą. Obok dziewczynki stoi odręcznie namalowany rysunek ukraińskiego żołnierza.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Dwa dni występów wystarczyły, aby udało się zdobyć środki na zakup kamizelki kuloodpornej. Dziewczynka do jednej z kieszonek wsadziła odręcznie napisaną wiadomość dla przyszłego właściciela kamizelki. Napisała, że życzy mu, aby "powrócił do domu jako zwycięzca". Swój krótki list zakończyła słowami: "Bardzo ci dziękuję. Sołomija".

Sołomija Reut zbiera na kamizelki kuloodporne

Mama dziewczynki podkreśliła, że nie przymuszała córki do niczego i występy na ulicy to wyłącznie inicjatywa sześciolatki. Sołomija poinformowała mamę, że będzie występowała tak długo, jak będzie taka potrzeba.

- Ta inicjatywa to także element edukacji, który pozwoli zrozumieć dziecku, że na wojnę można wpłynąć i przyczynić się do zwycięstwa - dodała mama dziewczynki.

 

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wavebreakmedia/Getty Images

Pozostałe wiadomości