Razem z Ukrainą

Terapia na wodzie dla dzieci z Ukrainy. "Ma pozwolić im odpocząć i pomóc zapomnieć"

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Wakacje terapią po traumie wojennej

Pomoc ukraińskim dzieciom w przepracowaniu traumy wojennej - to cel obozu pod hasłem "Terapia na wodzie". Podczas tygodniowego wyjazdu na Mazury młodzi uczestnicy mają stały dostęp do opieki psychologicznej. Dzięki temu mogą odpocząć i chociaż na chwilę zdystansować się od konfliktu w ich kraju.

Obóz dla dzieci z Ukrainy - "Terapia na wodzie"

Od początku wojny w Ukrainie zauważalna jest ogromna potrzeba pomocy i stabilizacji dla tych osób, które są już w Polsce. Wśród nich są m.in. dzieci mierzące się z traumą spowodowaną wojną, zmianą miejsca zamieszkania czy utratą bliskich. Aby im pomóc, zorganizowano tygodniowy, terapeutyczny pobyt na Mazurach.

Pomysłodawcą projektu jest właściciel strzelnicy oraz szkoły żeglarsko- motorowodnej Mariusz Kaczmarczyk. To on namówił do działania znane osobowości z show-biznesu, inwestorów Rafała Zaorskiego i Jakuba Mościckiego oraz trenera gwiazd Jacka Franke. W ten sposób powstały turnusy "Terapia na Wodzie".

Wakacje terapią po traumie wojennej

Wśród gwiazd zaangażowanych w promocję akcji są aktorzy Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. - Na miejscu są specjaliści od żeglarstwa, zabaw, ale też psychologowie i to jest najważniejsze. My jesteśmy bardzo chętnie twarzą tego przedsięwzięcia - tłumaczy artystka.

Do tej pory udział w "Terapii na wodzie" wzięło już 99 dzieci z Ukrainy. - Przyjechały tu z różnymi historiami, ale wyjechały bardzo szczęśliwe, a wręcz nie chciały stąd wyjeżdżać - opowiada Mariusz Kaczmarczyk. - To jest taki obóz, który ma pozwolić im odpocząć i pomóc zapomnieć, chociaż na chwilę - dodaje.

- Jest to świetna inwestycja w poprawne relacje między naszymi narodami. W ten sposób możemy "wychować sobie" świetnych ambasadorów wśród ludzi, którzy za chwile będą mieli 30-40 lat - zaznacza Rafał Zaorski. - Traumy wojenne to są rzeczy, które pokoleniowo wpływają na nas. (...) Świadomość, że robimy coś dobrego w tej sprawie, też leczy nas - podsumowuje Katarzyna Warnke.

Zapisy na obozy i informacje - LINK

Link do zbiórki na 3 turnus obozu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości