Razem z Ukrainą

"Modlitwa za Ukrainę" w aranżacji znanego hitu. Teatr Groteska przygotował wyjątkowy utwór

Razem z Ukrainą

Autor:
Oskar
Netkowski

Oczy całego świata zwrócone są teraz w kierunku Ukrainy. Miliony ludzi oferują pomoc tym, którzy walczą o życie i przetrwanie. Nie brakuje także pięknych gestów artystycznych, które dodają otuchy i niosą nadzieję na lepsze jutro. Teatr Groteska we współpracy z ukraińską wokalistką i rosyjską aktorką przygotował utwór na melodię kultowego "Don’t cry for me, Argentina". 

Artyści dla Ukrainy

Od 24 lutego trwa inwazja Rosji na Ukrainę. O wolność walczą wszyscy - zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W szeregi armii zaczęli wstępować również czołowi muzycy. Jednym z nich jest wokalista Vitaliy Kyrychenko z zespołu 482, co oznacza kod kreskowy Ukrainy. Na froncie pojawił się też Andrij Chływniuk, który jest liderem popularnego w Ukrainie zespołu funkowo-hiphopowego Boombox. Na tamtejszej scenie muzycznej gra już prawie 20 lat.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

O wolność swojej ojczyzny walczy też popularna grupa Kozak System, która znana jest również z występów w Polsce oraz ze wspólnych nagrań z naszymi wykonawcami.

"Modlitwa za Ukrainę"

Gwiazdy, które nie chwyciły za broń, postanowiły w inny sposób zjednoczyć się w walce o Ukrainę. Teatr Groteska w porozumieniu z gwiazdami o ukraińsko-rosyjskich korzeniach stworzył utwór "Modlitwa za Ukrainę" na melodię znanego "Don’t cry for me, Argentina".

- Tą modlitwą przyłączamy się do apelu Wołodymyra Zełenskiego skierowanego do Rosjan: "Jeśli będziecie milczeć teraz, to później będzie przemawiać tylko wasza nędza. A odpowiadać jej będą represje. Nie milczcie!" - podkreślają artyści.

"Modlitwę dla Ukrainy" śpiewają Ukrainka Sofiia Popova i Alona Szostak, obie o ukraińsko-rosyjskich korzeniach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Valeriy_G/Getty Images

Pozostałe wiadomości