Razem z Ukrainą

Rosyjscy żołnierze masowo wywożą ukraińskie dzieci. "Niemieccy naziści zrobili to samo w Polsce"

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Rmf24.pl/
Przestraszone dziecko

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o masowych "ewakuacjach" ukraińskich sierot w głąb Rosji. Ponadto ruszył również proces legislacyjny mający na celu ułatwienie adopcji przez Rosjan. Informację skomentował m.in. ekspert ds. Europy Wschodniej, Sergej Sumlenny.

Wojna w Ukrainie. Sieroty masowo wywożone do Rosji

Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę trwa od 24 lutego. Cały świat z przerażeniem obserwuje brutalność wojsk agresora, której ofiarami są nie tylko ukraińscy żołnierze, ale też cywile. Wśród tych ostatnich są również dzieci. W komunikacie Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformowano o kolejnych nielegalnych procederach względem nieletnich.

- Rosja masowo porywa ukraińskie dzieci. Tysiące ukraińskich sierot z okupowanych terytoriów jest nielegalnie "ewakuowanych" do Rosji. Duma Państwowa przyspiesza pracę nad ustawą mającą ułatwić procedurę ich "adopcji" przez rosyjskie rodziny - czytamy w oświadczeniu.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Rosjanie chcą adoptować ukraińskie dzieci

Informację skomentował m.in. ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny. Według niego porywanie ukraińskich dzieci przez Rosjan jest drugim etapem ludobójstwa. - Niemieccy naziści zrobili to samo w Polsce: porywali i "germanizowali" dzieci - dodał specjalista.

Sergej Sumlenny udostępnił również wpis na Twitterze, w którym zwraca uwagę na fakt, że oficjalna gazeta rosyjskiego parlamentu potwierdza, że obecnie trwa proces legislacyjny, a jego celem jest ułatwienie dokonania adopcji ukraińskich maluchów przez obywateli Rosji.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Rmf24.pl/

Źródło zdjęcia głównego: Bryan Hutton/Eye Em/Getty Images

Pozostałe wiadomości