Sieć drogerii wycofuje ze sprzedaży rosyjskie produkty. "W trybie natychmiastowym"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
rossmann.pl
Kobieta w drogerii

Biuro prasowe Rossmann Polska opublikowało komunikat o wycofaniu ze sprzedaży pochodzących z Rosji produktów, które do tej pory znajdowały się w ofercie drogerii. "Klienci, robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji" - podaje rzeczniczka firmy.

Rossmann solidarny z Ukrainą

W nocy z 23 na 24 lutego wojska Władimira Putina zaatakowały niepodległą Ukrainę. Zachód jednoczy się, by wesprzeć walczący z agresorem kraj. Nałożone na Rosję sankcje gospodarcze mają uniemożliwić dalsze działania wojenne. Solidarność z państwem kierowanym przez Wołodymyra Zełenskiego deklarują nie tylko politycy Unii Europejskiej, USA, Kanady czy Japonii, lecz także organizacje sportowe i znaczące w międzynarodowej gospodarce firmy. Polski oddział założonej w Niemczech sieci drogeryjnej Rossmann ogłosił rezygnację z dystrybuowania rosyjskich kosmetyków.

- Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki - zasilając rosyjski budżet - mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę - czytamy w komunikacie biura prasowego.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Agata Nowakowska, rzeczniczka Rossmann Polska przekonuje, że reakcja sieci drogerii na konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą jest odpowiedzią na oczekiwania klientów.

- Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji - tłumaczy.

Rossmann wycofuje rosyjskie produkty - które kosmetyki znikną z półek?

Decyzja Rossmann Polska o wycofaniu rosyjskich produktów z ofert sprzedażowych ma być wdrożona w życie niezwłocznie po opublikowaniu oświadczenia. Postanowienie obejmuje również kosmetyki polskiej marki, które dostarczane są na rosyjskiej licencji.

- W trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy o zdjęciu z półek naszych drogerii 52 artykułów wyprodukowanych bezpośrednio w Rosji (decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o markę Natura Siberica, dostarczającą kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD) - napisano na stronie rossmann.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: rossmann.pl

Źródło zdjęcia głównego: lechatnoir/Getty Images

Pozostałe wiadomości