Razem z Ukrainą

Punkt pomocy dla Ukrainy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Razem z Ukrainą

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Z wizytą na targach w Poznaniu
Z wizytą na targach w PoznaniuDzień Dobry TVN
wideo 2/17
Dzień Dobry TVNZ wizytą na targach w Poznaniu

Siedziba Międzynarodowych Targów Poznańskich to ważny punkt na mapie Wielkopolski. Przestrzenne hale targowe zyskały sławę dzięki wyjątkowym przedsięwzięciom wystawienniczym, a w ostatnim tygodniu lutego br. stały się także miejscem pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Z myślą o potrzebach naszych wschodnich sąsiadów w jednym z pawilonów powstał profesjonalny punkt recepcyjny. W Dzień Dobry TVN o wyjątkowej inicjatywie opowiedzieli prezes Fundacji In_Spire, Iwona Kasprzak oraz prezes zarządu Grupy MTP, Tomasz Kobierski.

Międzynarodowe Targi Poznańskie - punkt pomocy dla Ukrainy

Wybuch wojny w Ukrainie zmobilizował do działania wiele osób. Siedziba Międzynarodowych Targów Poznańskich to kolejne miejsce, w którym nasi wschodni sąsiedzi otrzymują wszechstronną pomoc. W specjalnie przygotowanej hali mają szansę rozwiązać problemy dotyczące zatrudnienia czy kwaterunku, uzyskać poradę prawną, ale i zaspokoić podstawowe potrzeby związane chociażby z wyżywieniem.

- Na wieść o wojnie pojawił się pierwszy odruch ludzki, przede wszystkim chcieliśmy pomóc (...). Szybko powstał magazyn logistyczny, pierwszy punkt recepcyjny, szybko powstały zbiórki, transporty żywności do Ukrainy (...). Ten pierwszy punkt nie w pełni odpowiadał na potrzeby przyjezdnych, naszych gości i zdecydowaliśmy się przebudować Pawilon nr 2 na profesjonalny punkt recepcyjny, gdzie są strefy zarówno informacyjne, pomocowe, jak i strefy bytowe - wyjaśnił prezes zarządu Grupy MTP, Tomasz Kobierski.

Pomoc dla Ukrainy - wyjątkowa inicjatywa Grupy MPT i Fundacji In_Spire

W niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy niebagatelną rolę odegrała Fundacja In_Spire. Przedstawiciele organizacji dołożyli wszelkich starań, by osoby przybywające do wyznaczonego punktu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich mogły otrzymać cenne wsparcie.

- Jesteśmy fundacją targową, fundacją grupy MTP, więc korzystamy oczywiście z tych kontaktów, które mamy z firmami, przedsiębiorstwami z Polski, Europy i całego świata (...). Pomoc międzynarodowa płynie do nas do tej pory - stwierdziła prezes Fundacji In_Spire, Iwona Kasprzak

W tym miejscu warto podkreślić, że na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich niezmiennie odbywają się wystawy gospodarcze. Imponująca powierzchnia ekspozycyjna pozwala prowadzić w halach kilka działalności. Targi wnętrzarskie, które odbyły się w stolicy Wielkopolski w maju br., zostały zorganizowane z myślą o producentach i kupcach mebli z całego świata, w tym także zza naszej wschodniej granicy.

- 25 producentów mebli z Ukrainy wystawiło u nas na targach meble, żeby pokazać, że Ukraina żyje, chce być silna gospodarczo, odbudować swój kraj. My, jako targi, jesteśmy platformą również dla nich - zapewnił prezes zarządu Grupy MTP, Tomasz Kobierski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości