Pomoc Ukrainie

W Ukrainie zostawili wszystko, co dla nich najważniejsze. W Polsce nie siedzą bezczynnie

Pomoc Ukrainie

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Radosław Męczykalski
Czas pomagania
Czas pomagania Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Tetiana i jej syn to jedne z ponad 7 milionów osób, które po wybuchu wojny w Ukrainie trafiły do Polski. Tęsknią za rodziną i za światem sprzed rosyjskiego ataku na ich ojczyznę. W Polsce jednak nie siedzą bezczynnie i zaangażowali się w akcje pomocowe dla Ukrainy. O akcji Fundacji Stratpoints, roli Tetiany i jej syna w materiale reportera Dzień Dobry TVN Radosława Męczykalskiego.

Rodzina z Ukrainy, która pomaga na odległość

Gdy wybuchła wojna, Dmytro był na zajęciach. Dostał telefon od matki z informacją o tym, że w Ukraina została zaatakowana. Niedługo potem oboje zdecydowali wyjechać. Nalegała na to reszta rodziny. Tetiana obiecała, że będzie pomagać rodakom z Polski. I stara się realizować swój plan. Tak, jak wielu innych uchodźców z Ukrainy razem z synem była na początku zdana na pomoc Polaków. Tej dwójce udało się trafić pod skrzydła Fundacji Stratpoints.

Początkowo byli podopiecznymi, jednak dziś stanowią silne wsparcie działań grupy na rzecz Ukrainy. - Pani Tetiana była jednym z inicjatorów naszego projektu, bo przedstawiła nam potrzeby, które leżą po tamtej stronie - mówił płk. rez. Marek Napierała z Fundacji Stratpoints.

Pisarze dla Ukrainy. Projekt Fundacji Stratpoints

Grupa zbiera książki z podpisami ich autorów. Te trafiają później na licytacje, a dochód z nich zostaje przeznaczony na pomoc Ukrainie. Tetiana zbiera informacje ze swojego kraju, na podstawie których wie, czego tam aktualnie brakuje i na co przeznaczyć środki. Oprócz tego kontaktuje się z kierowcami, pomaga w koordynacji logistycznej, pakuje paczki i wysyła. Wszystko to z nadzieją, że już niedługo będzie mogła wrócić do swojej rodziny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Robert Lewandowski mógł liczyć na żonę i siostrę. Tak wyglądały trybuny

Zmiany w podróżowaniu samolotem. Już wkrótce ma być to znacznie prostsze i wygodniejsze

Pogoda na wtorek 29 listopada. Nad Polską tworzy się granica między jesienią a zimą

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Radosław Męczykalski

Pozostałe wiadomości