Pomoc Ukrainie

Fryzjerzy pomagają Ukrainie. "W takiej sytuacji trzeba uruchamiać pełne serce"

Pomoc Ukrainie

Autor:
Sabina
Zięba
Fryzjerzy niosą pomoc Ukrainie

Maciej Maniewski, jako jeden z najpopularniejszych fryzjerów w naszym kraju, postanowił zjednoczyć wszystkich z branży, by pomóc Ukrainie. Wpadł na kilka pomysłów i zachęca stylistów do ich realizacji. O swojej akcji #fryzjerzyfryzjerom opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Zbiórka dla Ukrainy

Maciej Maniewski od 26 lat dba o piękno i zdrowie włosów swoich klientów. Ma salony w kilku miastach w Polsce i zatrudnia wielu stylistów. Teraz postanowił zjednoczyć nie tylko osoby pracujące dla niego, ale również fryzjerów w całej Polsce. Wierzy, że wspólnymi siłami mogą oni pomóc Ukraińcom. Nawołuje, by oddawać rzeczy, które znajdują się na zapleczu salonów, czyli m.in. szampony i ręczniki. Będzie także nadal zatrudniać ukraińskich fryzjerów i przekazywać informacje, gdzie mogą oni znaleźć pracę również w innych miejscach w Polsce. To jednak nie wszystko.

Wolny czas klientów

Fryzjer postanowił wziąć pod uwagę również fakt, że jego klienci spędzają w salonie dużo czasu. Chciał, żeby te momenty oczekiwania na wymarzoną fryzurę wykorzystywali na zainteresowanie się sytuacją w Ukrainie i pomoc tamtejszym mieszkańcom. Dlatego też zamieścił na lusterkach kod QR, który przekierowuje do strony Polskiej Akcji Humanitarnej.

- Wiadomo, że sytuacja jest niezmiernie poważna, więc w takiej sytuacji trzeba uruchamiać pełne serce, ale też pomyślałem o całej naszej braci fryzjerskiej, kolegach i koleżankach. Fajnie, że w końcu jesteśmy jednością w Polsce i mam nadzieję, że nasza brać też się połączy i zrobi dużo. Wymyśliłem rzecz, która tak naprawdę może być banalna, ale wiem, że zadziała. U mnie klienci w salonach spędzają dużo czasu - panie siedzą czasami po kilka godzin, panowie godzinę. (...) Jeżeli wtedy mamy ten czas, to możemy spojrzeć na to, co przygotowaliśmy na lustrach, a przygotowaliśmy takie specjalne naklejki, właśnie z pomocą sos Ukrainie. Chcemy w taki sposób działać - mówił Maciej Maniewski w Dzień Dobry TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości