Razem z Ukrainą

Liev Schreiber w Przemyślu gotuje dla uchodźców. "Barszcz dla 1 500 osób!"

Razem z Ukrainą

Autor:
Justyna
Piąsta
Liev Schreiber

Hollywoodzki aktor Liev Schreiber postanowił pomóc uchodźcom z Ukrainy. Dlatego przyjechał do Polski, a konkretnie do Przemyśla, gdzie zaangażował się jako wolontariusz w akcję charytatywną. Gwiazdor gotuje posiłki dla osób, które przekroczyły granicę w związku z wojną w Ukrainie. Zdjęciami przy wielkich garnkach pochwalił się w sieci.

Liev Schreiber pomaga Ukrainie

Od kiedy rozpoczęła się inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę, ludzie zarówno w Europie, jak i na świecie, angażują się w pomoc uchodźcom. Najwięcej osób uciekających przed wojną trafiło do Polski - to aż 2,7 mln. W punktach przygranicznych można spotkać mnóstwo wolontariuszy, którzy zapewniają sąsiadom zza wschodniej granicy odzież, środki higieny osobistej, transport czy wyżywienie.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Wiele światowej sławy gwiazd również włącza się w pomoc Ukrainie - wśród nich jest hollywoodzki aktor Liev Schreiber. Aktor znany jest z filmów takich jak trylogia "Krzyk", "Omen", "Salt" czy "Spotlight". Gwiazdor postanowił przyjechać do Polski i osobiście przyłączył się do grona wolontariuszy stacjonujących w Przemyślu. Pomaga m.in. przy gotowaniu posiłków dla uchodźców.

Liev Schreiber gotuje dla uchodźców

Schreiber na swoim profilu na Instagramie pochwalił się zdjęciami z przygranicznej kuchni.

- Barszcz dla 1 500 osób! Dzień pierwszy w Przemyślu (Polska, tuż za granicą z Ukrainą). World Central Kitchen nadal jest gwiazdą rocka, która służy i karmi tych, którzy stracili prawie wszystko. Ogromne podziękowania dla wszystkich niezwykłych wolontariuszy - napisał hollywoodzki aktor.

Liev tak prężnie działa w kuchni, że nabawił się odcisku od noża. - Jestem bardzo dumny z mojego odcisku. Wszyscy kucharze mówią, że to jest prawdziwa odznaka honoru - stwierdził gwiazdor.

Fani są pod wrażeniem, że Liev Schreiber tak chętnie pomaga potrzebującym uchodźcom z Ukrainy. "Dobry człowiek", "To niesamowite, co robisz", "Szacunek", Dziękuję Liev. Jak zwykle jesteś pełen miłości i współczucia", "Odcisk na palcu oznacza, że właściwie używasz nóż", "Świetna robota, piękny gest" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości