Rosyjscy żołnierze zgwałcili, a potem zabili matkę i siostrę 17-latki z Ukrainy. "Ze szczególnym okrucieństwem"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
radiozet.pl
Zbrodnie wojenne

17-letnia Ukrainka wraz z babcią zgłosiły się na linię telefoniczną ukraińskiej Poufnej Pomocy Psychologicznej. Dziewczyna opowiedziała o okrucieństwie Rosjan, którzy najpierw zgwałcili jej matkę i siostrę, a później obie zabili na jej oczach. Nastolatka przez 4 dni żyła ze zwłokami bliskich. Jej wstrząsającą historię przekazała ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich.

Wojna w Ukrainie - okrucieństwo Rosjan

Do mediów trafiają przerażające historie dokumentujące okrucieństwo rosyjskich żołnierzy wobec obywateli Ukrainy. Coraz częściej pojawiają się informacje o gwałtach, morderstwach i kradzieżach na ludności cywilnej atakowanego kraju. Jednym z takich przypadków jest tragedia 17-latki z Irpienia.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

W trakcie wojny powstała specjalna linia telefoniczna Poufnej Pomocy Psychologicznej. To właśnie tam zadzwoniła nastolatka oraz jej babcia. Kobiety opowiedziały, że trzech mężczyzn na oczach nieletniej pobiło, zgwałciło, a później zabiło jej mamę oraz siostrę. Tragedię kobiet zdecydowała się opisać ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich Ludmyła Denisowa.

Rosjanie zgwałcili i zabili mamę oraz siostrę 17-latki

Kobiety zgodziły się na wpis rzeczniczki. To właśnie tam dostępne są szczegóły tej przerażającej sytuacji.

- W Irpieniu trzech faszystowskich okupantów zgwałciło matkę i 15-letnią siostrę na jej oczach. Były bite i gwałcone ze szczególnym okrucieństwem. Obie kobiety nie żyją - pisze Denisowa.

Rosyjscy żołnierze nie zrobili krzywdy 17-latce, ponieważ stwierdzili, że jest "zbyt brzydka". Powiedzieli jedynie, aby "żyła i powiedziała o tym innym".

Dziewczyna przez 4 dni żyła ze zwłokami bliskich - była w stanie szoku psychologicznego. Po wyzwoleniu miasta udało jej się uciec do babci. To właśnie wspólnie z nią zadzwoniła pod telefon wspierany przez UNICEF. Do tej pory skorzystało z niego 400 osób, w większości ofiar lub świadków przestępstw seksualnych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: XH4D/Getty Images

Pozostałe wiadomości