Najlepsze dania dla narciarzy. "Żeby mieć power na szusowanie, trzeba zjeść porządne śniadanie"

Projekt Zima - Sokołów

Podczas białego szaleństwa apetyt dopisuje. Podstawą jest oczywiście śniadanie, które zapewni nam porządną dawkę energii przed zjazdami. Doskonale o tym wie Piotr Kucharski. W Białym Jarze, gdzie odbywa się Projekt Zima TVN, przygotował mięsne rarytasy dla narciarzy, tych najmłodszych, jak i trochę starszych.

Posiłki dla narciarzy

Projekt Zima TVN tym razem dotarł na stok Winterpol Karpacz Biały. Na narciarzy i snowboardzistów czeka tam moc atrakcji. Jednak nim ruszą oddać się białemu szaleństwu, powinni dostarczyć organizmowi solidnej porcji energii.

- Żeby mieć power i energię na szusowanie, trzeba zjeść porządne śniadanie. Śniadanie w stylu angielskim? Ciężkie i nie do końca zdrowe, ale ja robię zdrowszą wersję z soczewicą, brokułami. Do tego sos pomidorowy, halloumi, pieczarki i parówki Sokoliki - mówił Piotr Kucharski.

Alternatywą mogą być tosty, które przypadną do gustu zwłaszcza najmłodszym sportowcom.

Składniki na tosty:

  • chleb tostowy
  • starty ser wymieszany z brokułem,
  • szynka Sokoliki.

- Serem z brokułem posypujemy chleb. Biorę dobrą szynkę bez konserwantów. To jest mięso bardzo chude. To jest gotowanie dla dzieciaków, więc musi być zdrowo. Staramy się, by było jak najlepiej i ciach, 2 plasterki. Do tego jeszcze odrobina sera, żeby nam się skleiło - opowiadał kucharz.

Energia dostarczona, można zjeżdżać. Po długim szusowaniu należy uzupełnić deficyt kaloryczny. Piotr Kucharski zaproponował na obiad schab nadziewany ziołami i gruszką oraz polędwiczkę.

- Mięso jest bez antybiotyków, substancji konserwujących. (…) Jak zaczynamy gotować dla dzieciaków, wybieramy najlepsze produkty, jakie można. Też staramy się, by dzieciaki jadły różnorodnie - przekonywał.

Burgery w tortilli. Przepis

Obok powyższych rarytasów Piotr Kucharski przygotował burgery w tortilli.

Składniki ba burgery w tortilli:

  • tortilla pszenna,
  • burgery wołowe z Sokołowa,
  • sałatka warzywna,
  • odrobina sera.

- Zawijam jedno na drugim i dalej to musi trafić na grilla lub na patelnię - podkreślił mistrz kuchni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości