Przepisy kulinarne

Kucharz piłkarskiej reprezentacji Polski przygotował mięsne rarytasy. Jakie pyszności wyczarował?

Przepisy kulinarne

Projekt Plaża - Sokołów

Ekipa Projektu Plaża zawędrowała do Gdańska. Na mieszkańców i urlopowiczów czekał tam Tomasz Leśniak, który od 17 lat jest kucharzem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Przyrządził kilka mięsnych przekąsek nawiązujących do futbolu. Zobacz, co znalazło się na stole.

Mięsne przekąski w piłkarskim stylu

Tomasz Leśniak na gdańskiej plaży przygotował kilka mięsnych przekąsek nawiązujących do piłki nożnej. Przyrządził je z produktów, które oferuje marka Sokołów.

- Są to Parówki foodbolówki z linii Sokolików. Opakowanie jest zrobione w taki sposób, że składa się z dwóch części po 11 - tyle, ilu zawodników. Przygotowałem z nich szaszłyki na zielonym sosie, by nawiązać do murawy. Jak szykowałem to danie, od razu skojarzyło mi się z grą w piłkarzyki. [...] Struktura jest tego fantastyczna, kształt piłki. Nie będę ukrywał. Na pewno zrobię to teraz na zgrupowaniu. Chcę ten produkt pokazać reprezentacji - tłumaczył Tomasz Leśniak w Dzień Dobry Wakacje.

Obok szaszłyków kucharz piłkarskiej reprezentacji przygotował też m.in. włoskie tramezzini z chleba tostowego i szynki tostowej Sokoliki. - Jeśli mówimy o piłce, to jest jeszcze taki produkt, jak schab z tuszy bez antybiotyków. Kupiłem go w Spiżarni Sokołowa w Krakowie i przywiozłem tutaj. A dlaczego ten schab? Bo Łukasz Fabijański opowiadał do mojej książki, że jak był mały, to jego mama zawsze szykowała mu kotleta schabowego - wyjawił nasz rozmówca.

Stół pełen mięsnych rarytasów

Na stole Tomasza Leśniaka obok "piłkarskich przekąsek" znalazły się jeszcze regionalne przysmaki. Wśród nich m.in.:

  • kabanosy  z Kociewskiej Wędzarni,
  • kiełbasa spod strzechy Sokołów, 
  • soczysty schab z liściem laurowym,
  • szynka Basiuni.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości