Niezwykła historia małżeństwa Philippe. "We Francji Polska to był kraj bohaterów"

Autor:
Michalina
Kobla
Reporter:
Łukasz Kowalski, Mikołaj Rey
Francuskie przysmaki znad Buga
Francuskie przysmaki znad BugaDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Miejsce, do którego wybrał się Mikołaj Rey, jest pograniczem województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Spotykają się w nim również dwie kuchnie - polska i francuska. O swoim życiu w malowniczych Borsukach i kulinarnej fuzji opowiedzieli w naszym materiale Joanna i François Philippe.

Francja w Polsce

Jak w François znalazł się w Sarnakach? - Ja pochodzę z Szampanii, nauczyłem się polskiego we Francji i później zdecydowałem tutaj zakorzenić. We Francji Polska to był kraj bohaterów, którzy walczyli dla wolności - powiedział.

Małżeństwo mieszka w pięknym domu budowanym na wzór XIX-wiecznego polskiego dworu. - Szukaliśmy czegoś pasującego do tego krajobrazu. Jest piękny, elegancki i polski - przyznał François.

Przepisy kuchni francuskiej

Małżeństwo Philippe zaprezentowało naszemu reporterowi kilka przepisów kuchni francuskiej. Na pierwszy ogień poszedł chleb fougasse. - Mąka, trochę soli, drożdże - wymieniała składniki zagniatanego przez siebie ciasta Joanna.

- Na południu Francji, kiedy piekarz nagrzewał rano swój piec, żeby sprawdzić temperaturę, czy jest właściwa, wypiekał najpierw właśnie takie płaskie placki, tylko z oliwą i grubą solą. Służyły do karmienia piekarczyków, którzy przychodzili na poranną zmianę - dodała.

A z czym bohaterowie naszego materiału podali fougasse? Jakie jeszcze dania przygotowali? Sprawdźcie w naszym materiale.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Reporter: Łukasz Kowalski, Mikołaj Rey

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości