Podróże

Gdzie można wyjechać na wakacje bez testów i kwarantanny? "Jest kilka krajów, które wprowadziły bardzo liberalne sposoby podróżowania"

Podróże

Podróżowanie w czasie tegorocznych wakacji będzie wyglądało nieco inaczej niż zazwyczaj. Są jednak miejsca, do których można się wybrać bez większych komplikacji. Gdzie najlepiej wyjechać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ekspert rynku turystycznego, Maciej Nykiel oraz polska stewardessa, Martyna Tchórz.

Popularne kierunki na wakacje 2021

Już niebawem rozpoczynają się wakacje, przez co wielu Polaków zaczyna planować swoje wyjazdy i urlopy. Ludzie po okresie pandemii są spragnieni wakacji, słońca, ciepła i wypoczynku. W związku z tym od początku maja można zaobserwować boom zarówno na wakacje polskie, jak i zagraniczne. Już w tej chwili w wielu krajach temperatury sięgają około 30 stopni. Jak można do nich wjechać?

- Są same dobre wiadomości. Europa, ta turystyczna, otwiera się na Polaków. Jest już kilka krajów, które wprowadziły bardzo liberalne sposoby podróżowania - do Chorwacji, Grecji, Bułgarii wjedziemy już tylko na podstawie takiego taniego, szybkiego testu antygenowego. Podobne rozwiązania zapowiedziały już Włochy i przymierza się Turcja. Nie wiadomo jeszcze, co z Hiszpanią. (...) Będzie łatwiej, szybciej, bezpieczniej. Co ważne - rządy tych krajów, które wymieniłem - ponieważ turystyka jest tam jednym z najważniejszych gałęzi gospodarczych - wprowadziły obowiązek szczepienia dla wszystkich pracowników branży turystycznej - gastronomia, linie lotnicze, hotele - wymieniał w Dzień Dobry TVN Maciej Nykiel.

Łatwe podróżowanie

Istnieje 5 krajów na świecie, do których można wjechać beż żadnych ograniczeń. To dwa kraje europejskie, czyli Albania i Macedonia, a także trzy egzotyczne - Dominikana, Meksyk oraz Kostaryka. Zanzibar wprowadził już testy, po niedawnej śmierci swojego prezydenta.

- Widać, że latamy coraz więcej. Nowe połączenia się pojawiają w naszych grafikach. Teraz latamy mniej więcej 2, 3 dni w tygodniu, co w porównaniu do pandemii jest naprawdę zwiększoną ilością, ponieważ wcześniej prawie w ogóle nie lataliśmy. (...) Na pokładzie samolotu wiadomo - cały czas te maseczkowe restrykcje obowiązują. Muszę powiedzieć, że ludzie są bardzo zdyscyplinowani - powiedziała w naszym programie Martyna Tchórz.

Równocześnie stewardessa dodała jednak, że maseczkę podczas podróży samolotem można spokojnie ściągać podczas spożywania posiłków oraz napojów.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości