Podróże

Tanie wczasy we wrześniu. Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Podróże

Autor:
Michalina
Kobla
Wakacje jesienią
Wakacje jesieniąDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Podczas gdy większość turystów właśnie opuszcza najpiękniejsze, światowe plaże, część osób dopiero się na nie wybiera. Urlop we wrześniu ma liczne zalety - poza mniejszym obłożeniem kurortów zapewnia też pewną formę przedłużenia lata, gdy temperatury w Polsce nieubłaganie spadają. Na co zwrócić uwagę, planując wakacje u progu jesieni? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik.

Zalety urlopu we wrześniu

Wakacje we wrześniu zdają się być doskonałym pomysłem, zwłaszcza dla osób, którym trudno rozstać się z latem. Warto pamiętać, że wraz z końcem sierpnia nie zamykają się lokalne restauracje czy muzea - nadal mamy więc szansę zaplanować sobie aktywny i pełen atrakcji urlop. Czy da się to zrobić budżetowo?

- Z cenami jest trochę jak z giełdą - ona się różni w zależności od dnia. I za każdym razem, kiedy decydujemy się na jakikolwiek wyjazd czy wylot, wiemy o tym, że 200 zł w jednym dniu to może być 400 zł w innym dniu i 1000 zł w trzecim dniu - powiedział Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik.

Tanie podróżowanie we wrześniu

Właściciele restauracji, kurortów i turystycznych atrakcji mają świadomość, że sezon nie kończy się wraz z ostatnim dniem sierpnia i nie obniżają cen. Jak więc zaplanować podróż, nie obciążając przy tym przesadnie portfela?

- Jest taki portal bardzo duży, który trochę jak polskie portale pokazuje te oferty pogrupowane od ceny najtańszej. (...) Wielokrotnie się łapałem na tym, że miałem w planie kraj A, ale potem od najtańszej oferty się okazało, że kraj B jest tańszy, więc kraj A został przełożony na listopad, a ten będzie teraz - opowiadał gość Dzień Dobry TVN.

Na jakich wyjazdach podróżnikowi udało się oszczędzić? Jakie ma porady związane z bagażem? Sprawdź w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości