Świat

Wykrzycz swoją złość i pozbądź się negatywnych emocji. Jak to zrobić?

Świat

Fot. GettyImages / Francesco Carta fotografo

Krzyk pozwala nam pozbyć się negatywnych emocji, uśmierza ból i oczyszcza naszą głowę ze złych myśli. Teraz jest szansa zrobić to w szczególny sposób na Islandii. Na czym polega projekt „Let it Out”? Zobacz, jak łatwo można dołączyć do tej niezwykłej akcji.

„Let it Out” - wykrzycz swoje emocje

Ostatni rok chyba dla nikogo nie był ławy. Pandemia, przymusowy lockdown, strata pracy lub cięcie pensji, a do tego brak wyczekanych wakacji. Jeśli macie już serdecznie dość wszystkich negatywnych emocji, teraz istnieje niepowtarzalna możliwość, by je uśmierzyć.

Na ratunek przychodzi krzyk i to nie w byle jakim miejscu, bo na Islandii. Projekt „Let it Out” to nowy pomysł, którego pomysłodawcą jest „Inspired by Iceland”.

Krzyk – najlepsza terapia

Nie od dziś wiadomo, że krzyk działa na nas zbawiennie. Już w 1970 roku doceniono tę terapeutyczną metodę, która w skuteczny sposób pozwala pozbyć się negatywnych emocji.

Nowy projekt zainicjowany przez „Inspired by Iceland” daje wszystkim zestresowanym możliwość wykrzyczenia się w jednym z najbardziej spokojnych i relaksujących miejsc.

Chęć krzyku aktywuje ciało migdałowate, czyli część naszego mózgu, która uaktywnia się np. wtedy, gdy jesteśmy zagrożeni, czyli uczucie, które spotkało każdego z nas w ostatnich miesiącach

– wyjaśnia Zoe Aston, terapeutka współpracująca przy powstawaniu projektu.

Chcecie wziąć udział w akcji? Do dzieła. Wystarczy tylko mikrofon. Nagrajcie swój krzyk, a dźwięk zostanie puszczony na jednym z głośników, które rozmieszczone są na Islandii. Dajcie się ponieść emocjom. Wasz głosy słychać będzie od Festarfjall do Kalfshamarsvik, a nawet w okolicach jednego z najbardziej znanych wodospadów na wyspie - Skogarfoss.

Olga Bołądź już w sierpniu rozpocznie pracę na planie nowego film „Wolka”. Zdjęcia będą powstawać właśnie na Islandii. Czy aktorka byłaby gotowa przejść kwarantannę, aby wziąć udział w produkcji? Obejrzyj wywiad:

Zobacz także:

5 faktów z życia Richarda Gere'a, które Was zaskoczą. Sprawdźcie ciekawostki o jednym z najlepszych aktorów w Hollywood

Joanna Moro publikuje nagie zdjęcie. Aktorka śmiałym postem podzieliła fanów

Ed Sheeran: „Mam osobowość nałogowca”. Piosenkarz dziękuje żonie za ratunek

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości