Wybieracie się do Tunezji na wakacje? Od 10 lipca zmieniają się zasady wjazdu

Świat

Max shen/Getty Images

Paszport covidowy w dobie koronawirusa ułatwia podróżowanie do wielu krajów, jednak podczas wjazdu do Tunezji od soboty 10 lipca będzie on zbędny. Jaki dokument w takim razie trzeba przy sobie mieć, by móc spędzić tam urlop?

Paszport covidowy a Tunezja

Tunezja od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów ze względu na dostępność pięknych plaż i niedrogich hoteli. W tym roku jednak podróżowanie jest utrudnione ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Choć od 1 lipca turyści przylatujący do Tunezji z zorganizowanymi wycieczkami mogą korzystać z paszportu covidowego, to taka sytuacja będzie trwać jedynie do 9 lipca. Po tej dacie ten dokument w Tunezji będzie zupełnie nieprzydatny. W jaki sposób zatem przekroczyć granicę?

Jak wjechać do Tunezji w wakacje 2021?

Paszport covidowy, czyli unijny certyfikat COVID-19, ze swojego Internetowego Konta Pacjenta może pobrać każda osoba, która jest 14 dni po pełnym cyklu szczepień, a także ozdrowieńcy. Dokument ten może również poświadczać negatywny wynik testu na COVID-19. Mimo tego, że w wielu krajach zwalnia on turystów z konieczności robienia testów na koronawirusa, w Tunezji będzie obowiązywał tylko do 9 lipca.

Od soboty 10 lipca warunki wlotu do Tunezji będą takie, jak dla osób niezaszczepionych. Aby wjechać do tego kraju, będzie należało wypełnić formularz zdrowotny na tej stronie, a także wykonać test PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed wejściem do samolotu. Poświadczenie testu musi zostać wydrukowane w języku angielskim. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie dzieci do 12. roku życia.

Warto wiedzieć, że na lotnisku mogą być wyrywkowo przeprowadzane dodatkowe i bezpłatne testy PCR. Jeżeli dana osoba uzyska wynik pozytywny, będzie musiała odbyć 14-dniową kwarantannę w hotelu, w którym wykupiła wczasy. Dobrze pamiętać również, że w Tunezji, w ramach walki z rozprzestrzeniającą się pandemią COVID-19, od 1 lipca na terytorium całego kraju obowiązuje godzina policyjna w godzinach 20:00 – 5:00.

Do zobaczenia w Tunezji, czyli co warto zobaczyć w tym kraju? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba