Świat

Słynne muzea oferują wirtualne wycieczki, na które możesz się wybrać nie ruszając się z kanapy

Świat

Aktualizacja:
The Image Bank UnreleasedSylvain Sonnet/GettyImages

Fast Company i Google Arts & Culture połączyło siły z ponad 500 muzeami i galeriami na całym świecie, aby zapewnić każdemu wirtualną wycieczkę i ekspozycję online niektórych z najbardziej znanych muzeów na całym świecie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z powodu koronawirusa muszą siedzieć w domu. Oto tylko niektóre z nich

British Museum, Londyn

To kultowe muzeum znajdujące się w sercu Londynu pozwala wirtualnym zwiedzającym zwiedzić Wielki Dziedziniec i odkryć starożytny Kamień z Rosetty, a także egipskie mumie. Podczas wirtualnej wycieczki po muzeum można znaleźć setki artefaktów.

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Funkcja Google Street View pozwala zwiedzającym "wchodzić" i "schodzić" po słynnych spiralnych schodach Guggenheima bez wychodzenia z domu. Stamtąd możesz odkryć niesamowite dzieła sztuki z epoki impresjonizmu, postimpresjonizmu, sztuki nowoczesnej i współczesnej.

National Gallery of Art, Waszyngton

To słynne amerykańskie muzeum sztuki oferuje dwie ekspozycje online za pośrednictwem Google. Pierwszy to wystawa amerykańskiej mody z lat 1740–1895, w tym wiele renderingów ubrań z epoki kolonialnej i rewolucyjnej. Drugi to zbiór prac holenderskiego malarza barokowego Johannesa Vermeera.

Musée d'Orsay, Paryż

Możesz wirtualnie przejść przez tę popularną galerię, w której znajdują się dziesiątki słynnych dzieł francuskich artystów, którzy pracowali między 1848 a 1914 rokiem. Zobacz między innymi dzieła Moneta, Cézanne'a i Gauguina.

Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej, Seul

Do jednego z popularnych muzeów w Korei można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Wirtualna wycieczka Google zabierze Cię przez sześć pięter sztuki współczesnej z Korei i całego świata.

Muzeum Pergamońskie, Berlin

Jako jedno z największych muzeów w Niemczech, Pergamon ma wiele do zaoferowania - nawet jeśli fizycznie nie możesz tam być. W tym historycznym muzeum znajduje się wiele starożytnych artefaktów, w tym Brama Isztar Babilonu i, oczywiście, Wielki Ołtarz Zeusa.

Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Każdy, kto jest fanem tego pomysłowego malarza, może zobaczyć największą kolekcję jego dzieł, w tym ponad 200 obrazów, 500 rysunków i 750 listów osobistych.

Galeria Uffizi, Florencja

W tej mniej znanej galerii znajduje się kolekcja sztuki jednej z najsłynniejszych rodzin we Włoszech, Medyceuszy. Budynek został zaprojektowany przez Giorgio Vasariego w 1560 roku specjalnie dla Cosimo I Medyceusza, ale każdy może wędrować po jego salach z dowolnego miejsca na świecie.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank Unreleased

Pozostałe wiadomości