Świat

Rzym Cristiny Catese: „Najlepsze restauracje nie wystawiają menu na zewnątrz”

Świat

Aktualizacja:

-„Pokażę Wam nie turystyczny Rzym, tylko mój Rzym!” Cristina Catese zabrała nas w podróż po swoim rodzinnym, ukochanym przez turystów mieście. Pokazała nieznane oblicza stolicy Włoch. Gdzie warto zjeść, a gdzie robić zakupy?

Wieczne miasto Rzym

Rzym to miasto uwielbiane przez turystów na całym świecie. Atrakcji nie brakuje tu o żadnej porze roku. Cristina Catese to rodowita rzymianka, która od lat mieszka w Warszawie. W Dzień Dobry TVN przybliża nam tajniki kuchni włoskiej, udowadniając, że gotowanie może być banalnie proste. Nasi widzowie pokochali ją za włoski temperament!

Tylko nam Cristina pokazała nam swój Rzym. Z kamerą Dzień dobry TVN dotarliśmy tam, gdzie nie prowadzi tradycyjny szlak turystyczny.

Dzielnica żydowska

Zwiedzanie zaczęliśmy od dzielnicy żydowskiej. To tu mieszkańcy Rzymu kupują koszerne desery i prawdziwie lokalne produkty.

Dla nas jedzenie stanowi dużą część życia. Produkty muszą być jakościowe. Mało, ale super dobre. Kiedy widzicie takie babulinki, które wchodzą do małych, niepozornych sklepików idziecie tam. To w tym miejscu robimy zakupy. Znajdziecie w tym miejscu najlepsze piekarnie

-przekonuje Cristina.

Najlepsze restauracje znajdują się nieopodal Watykanu. Blisko progu Irnerio znajdują się te, w których spotykają się mieszkańcy Rzymu. Zdaniem Cristiny najlepiej wybierać małe, niepozorne restauracyjki.

Jak rozpoznać dobrą restaurację?

Jak radzi szef kuchni - Marco Maloni, nie należy chodzić do takich miejsc, w których menu jest wystawione na zewnątrz. Niskie ceny oznaczają też niską jakość.

Pchli targ – kultowe miejsce dla rzymian

U podnóży słynnej Bazyliki św. Jana w Lateranie znajduje się pchli targ. To tutaj robią zakupy mieszkańcy Rzymu. Cristina odwiedzając swoją mamę, zawsze znajdzie czas, by tu zajrzeć. Można tu znaleźć prawdziwe perełki vintage.

Zobacz też:

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości