Świat

Notting Hill. Kultowa dzielnica Londynu i mekka influencerów

Świat

Aktualizacja:

Notting Hill to jedna z najpiękniejszych dzielnic Londynu, którą rozsławili między innymi Julia Roberts i Hugh Grant. Czy to jedyny powód, dlaczego to miejsce jest tak popularne? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Mekka Influencerów

Na Notting Hill przyjeżdżają blogerzy i influencerzy z całego świata, zrobić sobie ikoniczne zdjęcie na tle kolorowych drzwi tamtejszych kamienic. Blogerzy, zapytani przez Anię Senkarę, dlaczego chcą mieć zdjęcie akurat w tym miejscu, odpowiedzieli, że zainspirowała ich do tego komedia romantyczna z Hugh Grantem i Julią Roberts.

Co ciekawe, w domach, na których tle influencerzy robią sobie zdjęcia na Instagram, mieszkają ludzie, którzy każdego ranka wychodząc z domu do pracy, muszą przechodzić między kolejnymi turystami robiącymi sobie zdjęcia. Ani udało się porozmawiać z jedną z mieszkanek Notting Hill. Co myśli o trendzie robienia selfie na tle prywatnych domów?

Właśnie teraz ktoś robi sobie zdjęcie przed moim domem. Czasami ci ludzie są niegrzeczni, kiedy próbuję dostać się do mojego domu. Gromadzą się już tu od samego rana i głośno się zachowują. Mój syn często się przez to budzi.

-zdradziła.

>>>Zobacz też:Mógłbym być twarzą hejtu w Polsce”. Mateusz Maga o tym, co ceni sobie w Londynie.

Ania odwiedziła również słynne Portobello Market, czyli najpopularniejszy targ w Londynie.

Można tu kupić naprawdę wszystko. To raj dla turystów i fanów filmu "Notting Hill".

Za co blogerzy kochają kultową dzielnicę Londynu?

Turyści kochają Notting Hill bo to taki Londyn w pigułce. Tętniący życiem, klasyczny, współczesny, międzynarodowy. I to wszystko można spotkać na jednej ulicy.

- przyznała Ani jej rozmówczyni.

Zobacz też:

Weekendowe wyprawy. Gdzie można się wybrać? Co trzeba zobaczyć?

Co zobaczyć we włoskim Bolzano?

Budapeszt – zwiedzanie stolicy Węgier.

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości