Świat

Najbardziej instagramowe miejsca na Ziemi. Gdzie warto pojechać po zakończeniu pandemii?

Świat

W czasie pandemii koronawirusa wiele osób marzy, by wyjechać do innego kraju. W większości przypadków przez panujące obostrzenia jest to niemożliwe, jednak można sobie zaplanować, co chcielibyśmy zobaczyć już po lockdownie. W Dzień Dobry TVN z pomocą przyszła dziennikarka, podróżniczka i autorka bloga, Patrycja Jaskot, która opowiedziała o najpiękniejszych miejscach na świecie.

Podróże Patrycji Jaskot

Podróże w trakcie pandemii koronawirusa są nieco utrudnione, jednak tym, którzy się na nie decydują, dają niepowtarzalną okazję do bycia niemalże samemu w zazwyczaj obleganych miejscach np. przy fontannie di Trevi w Rzymie czy na placu św. Marka w Wenecji.

Osobą, która w pełni korzystała z takiej szansy jest blogerka Patrycja Jaskot, która zobaczyła niemal pustą Alanye w Turcji i Gran Canarię. Za kilka dni wybiera się w kolejną podróż - tym razem do Meksyku . Choć będzie ona trwała 1,5 miesiąca, zabiera ze sobą jedynie bagaż podręczny.

- W ogóle nie noszę walizek. Oszczędzam swoje pieniądze, czas i plecy. (...) To jest wspaniała lekcja doceniania tego, co się ma, bo po paru dniach, kiedy masz tylko trzy t-shirty na krzyż, to właśnie masz też taki sygnał od świata, że w sumie więcej do szczęścia nie potrzeba - opowiadała w Dzień Dobry TVN podróżniczka.

Zachwycające greckie plaże

Ekspertka poleca przede wszystkim Grecję. Korfu, Kos, Santorini, Mykonos czy Rodos to od lat ulubione kierunki Polaków. Obecnie (od 8 stycznia 2021 roku) osoby przybywające do Grecji są zobligowane do poddania się 7-dniowej kwarantannie i muszą posiadać negatywny test na koronawirusa. Jeszcze niedawno jednak wyglądało to nieco inaczej.

- Z Grecją było tak, że na przełomie lata i jesieni minionego roku, wszyscy jechali po prostu szturmem na Mykonos, na Santorini. To też był czas, kiedy była taka niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć te oblegane zazwyczaj miejsca turystyczne właśnie puste - mówiła Patrycja Jaskot.

Piękne miejsca w Turcji

Blogerka powiedziała, że Turcja jest tania i przepiękna. Choć sama długo się przed nią broniła, kraj ją oczarował. Szczególnie poleca piękne wybrzeże Morza Egejskiego, a także Alanye - te kierunki cieszą się dużą popularnością. Instagramowy "top of the top" to z kolei Kapadocja, ale moda na ten region trwa już 2, 3 lata, więc według niektórych jest już nieco passe. Niestety warto wiedzieć, że obecnie obowiązuje kwarantanna po przyjeździe z Turcji.

Blogerka przyznała, że w przypadku wyjazdu do Turcji pierwszy raz skorzystała z biura podróży.

- Bardzo mnie stresowały podróże na własną rękę w czasie COVID-19, bo był szum informacyjny. (...) To (...) dało mi ogromny komfort, bo jednak ubezpieczenia i pełna odpowiedzialność za sytuację covidową była przerzucona na barki biura, a nie na mnie i dla mnie to była ulga - wyznała podróżniczka.

Włoska wyspa - Sardynia

Włochy są wspaniałym kierunkiem o każdej porze roku. Można tam zorganizować podróż na własną rękę za sensowne pieniądze, a nawet podróżować pociągiem lub wynajętym autem. Szczególnym pięknem wyróżnia się tam Sardynia.

- To jest mój ulubiony kierunek - wyznała Agnieszka Woźniak-Starak w naszym programie.

Od 16 stycznia do 5 marca osoby wjeżdżające do Włoch są zobowiązane do przedstawienia autodeklaracji oraz negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Należy również brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na trzy strefy.

- Włochy to jest taki kraj, który nigdy mnie jeszcze nie zawiódł. Wszystko masz, co potrzebujesz do szczęścia. (...) Natomiast jest bardzo śmieszna sytuacja we Włoszech, bo (...) jeszcze wczoraj przed programem rozmawiałam z moją koleżanką, która od lat mieszka we Włoszech i mówiła, że tam się dzieje szaleństwo, bo są trzy strefy, czyli pomarańczowa, żółta i czerwona i co chwilę każdy region się zmienia. (...) Ciężko cokolwiek zaplanować - powiedziała Patrycja Jaskot.

Zachwycające kraje azjatyckie

Blogerka podkreśliła także, że tęskni za Azją Południowo-Wschodnią. Według niej na uwagę zasługuje Wietnam (od 22 marca 2020 roku do odwołania obowiązuje zakaz wjazdu do Wietnamu wszystkich cudzoziemców), a także Bali (wjazd nie jest dozwolony, chyba że za sprawą wizy służbowej, która dużo kosztuje). Warto się przyjrzeć również Tajlandii, gdzie znajdziemy piękne widoki, malownicze plaże i niepowtarzalne budowle.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości