Świat

Horoskop chiński - królik. Cechy charakteru

Świat

Fot. Yedidya yos mizrachi/Getty Images

Królik to chiński znak zodiaku. Jakie cechy charakteru posiadają osoby urodzone pod znakiem chińskiego królika? Są przyjazne i kreatywne, ale gdy zajdzie taka potrzeba - potrafią też walczyć o swoje.

Znak zodiaku w systemie chińskim ustanawia się na podstawie daty urodzenia. Królik w horoskopie chińskim to znak zodiaku osób, które urodziły się w latach: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023). Chiński system astrologiczny jest odmienny od zachodniego. Co roku zmienia się zwierzę zodiakalne. Rok rozpoczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu słońca. Oznacza to, że jest to data ruchoma. Pełny obieg chińskiego systemu trwa 12 lat.

Chiński królik unika niepotrzebnych konfliktów i sporów. To pacyfista, który podejmuje walkę tylko wtedy, kiedy nie ma innego wyjścia. Gdy jednak dojdzie do sporu, trzeba na niego uważać. Staje się bowiem bystry, szybki i przebiegły, a przy tym potrafi skutecznie unikać konfrontacji.

Osoby, które urodziły się pod znakiem chińskiego królika ucieszy ta wiadomość - według wierzeń Chińczyków posiadają one bowiem w życiu ogromne szczęście. Co tu dużo mówić - los sprzyja chińskiemu królikowi!

Chiński królik lubi spokój

Chiński znak zodiaku królik to osoba spokojna i opanowana. Lubi, gdy otoczenie jest takie samo, jak jego wnętrze - harmonijne, uporządkowane, przyjazne i wygodne. Taki sam jest dom chińskiego królika. Dzięki temu jest on doskonałym gospodarzem. Chętnie zaprasza gości, którzy zawsze dobrze się u niego czują. Nie boi się być w centrum zainteresowania i zabawiać kompanów. Jest także ciepły i przyjazny, a dzięki temu bardzo lubiany w towarzystwie.

Potrafi być wiernym przyjacielem i dobrym słuchaczem. Zwykle miło przebywa się w jego towarzystwie, ale należy też być ostrożnym - chiński królik jest bardzo uparty. Może być symbolem spokojnej mądrości, ale także wcieleniem demonicznych sił.

Osoba urodzona pod chińskim znakiem królika jest wrażliwa i lubi otaczać się pięknem. Dlatego nie zdziw się, że w jej domu znajdziesz wiele dzieł sztuki. Ceni sobie komfort i wygodę. Jeśli chiński królik ma jechać na wakacje, to wybierze jakieś sielankowe odludzie, w którym będzie mógł się zrelaksować. Unika hałasu, zgiełku i niebezpieczeństwa. Sportów ekstremalnych czy dalekich wypraw raczej wcale nie bierze pod uwagę.

Chiński królik to inaczej kot

Chiński znak zodiaku królik w Wietnamie i południowo-wschodniej Azji zostaje zastąpiony przez kota, po którym dziedziczy cechy. Należy zatem być ostrożnym. Pozornie królik jest bezbronnym i delikatnym stworzeniem, jednak w jego wnętrzu drzemie dziki kocur - gotowy wystawić pazurki, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. To dzikie wnętrze może sprawić, że królikowi przytrafią się niekontrolowane i nagłe wybuchy gniewu.

Jakiego związku szuka osoba spod znaku chińskiego królika?

Królik - chiński znak zodiaku dąży głównie do osobistego szczęścia i satysfakcji. Zrobi wiele, by je osiągnąć, ale zwykle wybiera najprostszą drogę. Wyzwania i przygody nie są dla niego. Szuka spokoju i spełnienia. Osoby spod znaku królika potrafią być romantyczne, ale raczej nie poświęcą komfortu dla uniesień burzliwego romansu. W miłości szukają tego samego, co w całym życiu - ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Chiński królik uwielbia spacery ukrytymi ścieżkami na łonie natury - tam najchętniej wypoczywa. Możesz go spotkać również w pięknych, wyrafinowanych wnętrzach. Na randkę najlepiej zabrać go do muzeum, galerii sztuki lub do wykwintnej restauracji.

Chiński królik nie plotkuje!

Na uwagę zasługuje jeszcz jedna cecha chińśkiego królika - jest bezkonfliktowy. Unika sporów dopóki tylko jest to możliwe. Na pochwałę zasługuje fakt, że nie znosi plotek. Nie spotkasz chińskiego królika ani rozpowiadającego ani powtarzającego pogłoski - takie zachowania uważa za uwłaczające. Z królikiem jest jednak jeden ważny problem - nigdy nie potrafi podjąć decyzji, każdy najprostszy wybór sprawia mu wielki problem. Należy do najbardziej niezdecydowanych znaków zodiaku! Bywa spokojny i zamknięty w sobie, przez co może się wydawać, że nie zwraca uwagi na otoczenie - nic bardziej mylnego. Królik, choć tego nie pokazuje, cały czas bacznie obserwuje, co dzieje się wokół niego, by w razie konieczności ochronić swój wypragniony spokój. Lubi trzymać się nieco z boku. Ceni sobie posłuch u innych, ale też nie będzie rozpaczał, gdy go straci.

Królik - chiński znak zodiaku lubi spokój

Chiński znak zodiaku królik jest pewnym połączeniem dwóch typów osobowości, które czasami wchodzą ze sobą w konflikt. Z jednej strony uwielbia wygodę i komfort, z drugiej - ceni wolność i lubuje się w dzikiej naturze. Osoby, która urodziła się pod tym znakiem nie należy próbować mentalnie zniewolić - zawsze znajdzie wtedy jakiś sposób, by uciec z niekomfortowej sytuacji.

Każdy spośród chińskich znaków zodiaku ma tajemnego przyjaciela. W przypadku królika jest to pies. Królik nie powinien jednak tworzyć relacji z kogutem - to najwięksi wrogowie. Warto wiedzieć, że chińskie znaki zodiaku charakteryzują naszą osobowość i typ temperamentu. Pozwalają też łatwiej odpowiedzieć na pytania dotyczące relacji partnerskich.

Pozostałe wiadomości