Świat

6 greckich wysp na bezpieczne wakacje 2020

Świat

Aktualizacja:
Projekt bez tytułu (83).jpg

Czy w dobie koronawirusa da się polecieć do Grecji? Tak, niektóre wyspy już otworzyły swoje granice dla turystów. Zobacz, gdzie wypoczniesz bezpiecznie i dlaczego warto lecieć do Grecji z ITAKĄ.

Korfu - wakacje 2020

Wyspa położona najbliżej Polski, co przekłada się bezpośrednio na jej atrakcyjność, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, bo lot trwa tylko około dwóch godzin. Spora liczba hoteli jest zresztą dobrze przygotowana na przyjęcie najmłodszych turystów. Własne aquaparki i inne atrakcje dla dzieci są tu normą.

Korfu to wyspa dla wszystkich – znajdziemy tu zarówno malownicze plaże poukrywane dyskretnie w zatoczkach, jak i górskie szlaki dla miłośników trekkingu. Wyspę poleca się osobom lubiącym sporty wodne, ale też tym, których fascynują starożytne zabytki. Na Korfu znajduje się pałac słynnej cesarzowej Sissi.

Kos - lato 2020

Wyspa oferująca bardzo kameralną atmosferę, stąd ruch na niej jest stosunkowo nieduży. Idealna na wakacje w dobie koronawirusa. Na wyspie możemy poszukać śladów bytności i nauczania Hipokratesa, podglądać flamingi w ich naturalnym środowisku, zażyć kąpieli w gorących źródłach i… objechać całą wyspę rowerem. To jedna z lokalnych atrakcji, dlatego z wypożyczeniem pojazdu nie będzie problemu, to tutaj powszechna usługa.

mat. prasowe

Kreta - urlop 2020

Królowa greckich wysp. Trudno wyrokować czy najpiękniejsza, ale na pewno najbardziej atrakcyjna dla turystów, których rocznie przyjmuje około miliona. Lecąc na Kretę, możemy zapomnieć o ciepłych ubraniach, tu lato nie robi przykrych niespodzianek. Za to na pewno skosztujemy lokalnego rarytasu – oliwy z oliwek hodowanych na wyspie, ponoć najlepszych.

Atrakcją wyspy są czyste i doskonale zagospodarowane plaże, ale dla odpoczynku od greckiego słońca warto czasem odetchnąć, choćby zwiedzając słynny pałac-labirynt Minotaura czy szukając miejsca startu dwóch słynnych pechowców – Dedala i Ikara.

42 hotele na Krecie do wyboru w ofercie ITAKI - już od 1399 PLN!

mat. prasowe

Rodos - wypoczynek 2020

Druga pod względem popularności grecka wyspa, jednak atmosferą znacznie odbiega od Krety. Wizytówką Rodos jest Dolina Motyli, które występują tu w dużych skupiskach i są bardzo malownicze. Rodos to zarówno malownicze plaże, jak i doskonale przygotowane szlaki górskie – gratka dla każdego. A wieczorem warto skosztować wina z lokalnych winnic.

Zakynthos - atrakcje

Wyspa znana przede wszystkim ze słynnego wraku znajdującego się u stóp plaży, do której najwygodniej dostać się od strony morza. Skąd się wziął wrak, do końca nie wiadomo. Liczne teorie tylko podsycają ciekawość turystów. Plaża z wrakiem jest trudno dostępna, ale są inne, czyste i zachęcające do dłuższego pobytu licznymi atrakcjami.

Zakynthos to wyspa bardzo zielona, ponoć rośnie tu najwięcej gatunków roślin niż na innych wyspach. Jednak przyrodniczą wizytówką wyspy są żółwie Caretta, które właśnie tu przypływają, by złożyć jaja. Ich ulubionym miejscem na wyspie jest plaża Lananas.

Zobacz słynną Zatokę Wraku z ITAKĄ - już od 1999 PLN!

Thassos - atrakcje

Thassos bardzo różni się od innych wysp i celuje w zupełnie inną grupę turystów. Tu nie ma masowych atrakcji tworzonych z myślą o letnich gościach. Mieszkańcy wyspy słusznie wychodzą z założenia, że życie greckie zasługuje na to, by je pokazać dokładnie takim, jakim jest. Optymistyczne, nieco powolne, spokojne i pełne lokalnego kolorytu. Wyspiarze zachęcają turystów do poznania greckich tradycji i rozrywek. Jeśli chcemy napawać się prawdziwą Grecją, powinniśmy udać się właśnie na Thassos.

mat. prasowe

Grecja w dobie koronawirusa

Są dwie rzeczy, których boją się turyści rezerwujący wakacje w Grecji. To zachorowanie na koronawirusa w czasie urlopu lub, o zgrozo, zachorowanie przed wylotem i stracenie rezerwacji. Biuro Podróży ITAKA ma sposoby na oba przypadki.

Jeśli zachorujemy przed wylotem i udowodnimy, że niemożność wykorzystania rezerwacji była związana z COVID-19, zostanie ona przesunięta na inny termin bez dodatkowej opłaty.

Jeśli natomiast zachorujemy na miejscu, możemy wykorzystać ubezpieczenie Itaka Prestige lub Itaka Complex, które pokryją nam koszty leczenia i transportu do Polski do 50 tysięcy Euro. Turyści, którzy wykupili ubezpieczenie Simple, mogą je za dopłatą zmienić na pakiet Prestige lub Complex.

Wszystkie szczegóły na temat aktualnej oferty wylotów do Grecji dostępne są na stronie www.itaka.pl.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości