Świat

Zamieniła pracę dziennikarki na Zanzibar: "Jestem szczęśliwa, że tutaj dorasta mój syn"

Świat


Cztery miesiące temu Katarzyna Werner zmieniła pracę w studiu TVN24 na tropikalny Zanzibar w Tanzanii. Wraz z końcem roku czas na pierwszą ocenę najważniejszej decyzji w jej życiu. Z Kasią rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN, Robert Stockinger.

Cztery miesiące temu dziennikarka TVN24 Katarzyna Werner wyjechała razem z mężem i synem na Zanzibar, by spełnić swoje marzenie o prowadzeniu własnego hotelu. Czy żałuje przeprowadzki?

Absolutnie nie. Każdego dnia przekonuję się, że to była jedna z mądrzejszych decyzji w moim życiu i mam nadzieję, że wystarczy mi jak najwięcej sił i zapału, aby tę Afrykę poznawać i troszkę się z nią mocować. Bardzo jestem szczęśliwa, że tutaj jestem i tutaj dorasta mój syn.

- powiedziała Kasia.

>>> Zobacz także:

Na razie plany dotyczące prowadzenia hotelu, czy pensjonatu muszą poczekać. Póki co dziennikarka i jej mąż zajmują się organizacją wycieczek dla Polaków na Zanzibarze.

To nie są duże grupy, ponieważ zależy mi, żeby każdy miał jakiś osobisty kontakt ze mną, a ja z nim.

- stwierdziła.

Syn Kasi chodzi na Zanzibarze do międzynarodowej szkoły i czuje się tam doskonale.

Tymkowi idzie tutaj najlepiej (...). Wielu ludzi, którzy go tutaj widzą takiego beztroskiego, to mówią: <<my też tęsknimy za takim dzieciństwem>>.

- powiedziała dziennikarka.

Z okazji zbliżającego się 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Kasia zorganizowała na Zanzibarze sztab.

Potwierdzam, jestem nawet szefową tego sztabu (...). Mamy sporo mobilizacji w sobie, żeby to przeprowadzić.

- zdradziła.

Kasi życzymy powodzenia.

Zanzibar – atrakcje turystyczne

Wspaniała przyroda to jeden z głównych atutów wyspy Zanzibar. Rafa koralowa mieniąca się wszystkimi kolorami tęczy, ciepła woda w oceanie, malownicze krajobrazy – wszystko to jest obietnicą niezapomnianego urlopu na wyspie Zanzibar. Nurkowanie w głębinach oceanicznych wód przyciąga amatorów tego sportu.

Obowiązkowym punktem turystycznym jest miasto Zanzibar. Co zobaczyć w miejskiej przestrzeni? Oczywiście Stone Town , czyli „Kamienne Miasto” – najsłynniejszy zabytek, jakim może poszczycić się Zanzibar. Zwiedzanie XIX wiecznych pałaców to niezapomniane przeżycie podczas urlopu w tym miejscu . Atrakcje Stone Town to przede wszystkim Old Fort , który w dawnych czasach bronił mieszkańców wyspy przed najeźdźcami, a także Darajani Market – wspaniały, pachnący przyprawami targ. Koniecznie zrób tam pamiątkowe zakupy! Warto wiedzieć, że Stone Town znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wiele osób obawia się wyjazdu na Zanzibar. Bezpieczeństwo w afrykańskich kurortach od lat stoi pod znakiem zapytania – w tym przypadku jednak niesłusznie. Jedyne zagrożenia, jakie czyhają na przyjezdnych, to nagminne kradzieże. Żeby uniknąć takich przykrych niespodzianek, nie poruszaj się pieszo po zmroku i nie wychodź z hotelu o późnych porach w pojedynkę. Poza tym, nie ma się czego obawiać podczas wakacji na wyspie Zanzibar. Zagrożenia terrorystyczne i ataki zbrojne na szczęście nie występują na obszarze wyspy.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości