Świat

Niemieckie miasto Drezno – atrakcje. Co zwiedzić?

Świat

Aktualizacja:

Niemcy to ciekawy kierunek turystyczny. Jednym z popularnych miejsc jest Drezno. Co zobaczyć w tym mieście? Co warto zwiedzić w Dreźnie? Na wycieczkę po "Wenecji północy" zabrał nas Michał Cessanis.

Zobacz też: Wycieczka do Francji – Colmar na szlaku alzackiego wina >>>

Niemieckie Drezno turystów przyciąga jak magnes. To właśnie tutaj rezydowali polscy władcy i przebywali nasi rodacy podczas wielu emigracji. Zwiedzanie miasta może być wspaniałą przygodą. Ważne, aby odpowiednio zorganizować sobie czas, by jak najlepiej poznać Drezno. Ciekawe miejsca czekają na każdym kroku. Daj szansę Dreznu – ciekawostki, jakie w sobie kryje to miasto, są niewątpliwie warte odkrycia.

Gdzie jest Drezno? Co warto zwiedzić?

W Niemczech na uwagę zasługuje interesujące miasto Drezno . Restauracje, stare miasto, jarmark, imprezy… Coraz więcej turystów wybiera Drezno na weekendowy wypad . Dlaczego?

To usytuowane blisko Polski miasto znajduje się we wschodnich Niemczech i leży nad rzeką Łabą. Nie bez powodu nazywane jest najpiękniejszym miastem Saksonii. Aglomeracja drezdeńska liczy ponad milion mieszkańców. Chociaż Drezno i okolice zamieszkuje mnóstwo ludzi, w sezonie liczba ta dodatkowo zwiększa się o licznych turystów. Co koniecznie trzeba zobaczyć w Dreźnie ? Oto wybrane miejsca:

Drezno – stare miasto nad Łabą

Jeśli chodzi o Drezno, rzeka Łaba i najsłynniejsze zabytki sprawiają niezwykłe wrażenie. Zachwycają zwłaszcza Tarasy Brühla , czyli zapierająca dech w piersiach promenada połączona z dziedzińcami imponujących budynków. Odbudowane stare miasto ściąga tłumy turystów. Znajduje się tam również Albertinum – niegdysiejsza zbrojownia będąca obecnie muzeum sztuki. Jednak jeśli chodzi o samo Drezno, muzeum to nie jedyna przyciągająca atrakcja starego miasta. Podróżnikom spodoba się również katedra Świętej Trójcy , której imponujący gmach góruje na krańcu promenady.

Zobacz też: Antarktyda – lodowa pustynia >>>

Drezno – Zwinger

Zwinger późnobarokowy zespół w centrum miasta. Zaliczany do najważniejszych barokowych budowli, stanowi wspaniałą atrakcję. Zbudował go August II Mocny. Będąc w Dreźnie, należy koniecznie zwiedzić ten pałac – to swoista wizytówka miasta. W założeniu budowla miała dorównać rzymskiemu Koloseum. Aktualnie znajduje się tu ciekawe muzeum porcelany. Drezno bez pałacu Zwinger nie byłoby takie samo.

Opera – Drezno

Semperoper to imponujący gmach opery, który odbudowywany był aż trzy razy. Pierwsza i druga opera powstały w XIX wieku. Oryginalny gmach spłonął, natomiast drugi został zbombardowany podczas II wojny światowej. Obecna opera to trzecia wersja, zbudowana pod koniec lat 60. XX wieku.

Drezno – Pałac Japoński

Jedną z imponujących atrakcji Drezna jest Pałac Japoński. W jego wnętrzu kryją się zbiory etnograficznego muzeum – odzwierciedlają wszystko to, co saksońscy władcy uznawali za egzotyczne. Barokowy budynek wzniesiono w 1715 roku.

Zobacz też: São Paulo – co warto zwiedzić w największym mieście Brazylii? >>>

Drezno – jarmark świąteczny

Jeśli szukasz najciekawszego jarmarku świątecznego, miej na uwadze właśnie Drezno. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych jest to naprawdę wspaniałe wydarzenie. Drezdeński Striezelmarkt to tradycyjny jarmark, którego nazwa wywodzi się od strucli bożonarodzeniowej. Podczas targu można zobaczyć świąteczną piramidę i uczestniczyć w pochodzie z ogromną struclą, która zostaje rozdawana ludziom. Dodatkowo odbywają się liczne gwiazdkowe pokazy i koncerty.

To tylko wybrane z licznych atrakcji, które oferuje nam to urokliwe niemieckie miasto. Warto zainwestować w dobry przewodnik i dokładnie zwiedzić Drezno. Polska reprezentacja turystów z przyjemnością udaje się do tego bliskiego naszego kraju miejsca.

Drezno – ceny i informacje praktyczne

W Dreźnie warto zainwestować w specjalną kartę – Dresden Welcome Card . Istnieje wiele rodzajów tego zniżkowego karnetu. Niektóre umożliwiają dużą liczbę promocji, a nawet darmową komunikację miejską. Takim przykładem jest Dresden City Card, której najtańsza wersja kosztuje 12 euro .

Jeżeli chodzi o Drezno, komunikacja miejska i okoliczna jest naprawdę dobrze zorganizowana i sprawna. Sieć kolei powoduje, że warto rozważyć również wycieczki poza miasto. Ciekawym kierunkiem będzie przykładowo oddalony o około 60 kilometrów Budziszyn.

Jeśli zastanawiasz się nad wizytą w Niemczech, koniecznie rozważ Drezno – perłę baroku. Mimo bombardowań pod koniec II wojny światowej, Drezno zachowało liczne zabytki. Oprócz tego oferuje nowoczesne imprezy i centra kultury. To miejsce, w którym odnajdzie się turysta w każdym wieku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości