Świat

Daejeon w Korei Południowej – gdzie odpocząć? Co warto zobaczyć?

Świat

Autor:
Adrian
Adamczyk
Daejeon

Daejeon to miasto w Korei Południowej nie tak popularne wśród turystów jak Seul czy Pusan, może jednak wiele zaoferować zwiedzającym. Podpowiadamy, gdzie w Daejeon można się zrelaksować oraz w jakim miejscu szukać miejskich atrakcji.

W Daejeon, jak w całej Korei Południowej, można dobrze zjeść oraz wypocząć w lokalnych SPA i saunach. Miasto otoczone wzgórzami, zawierające rozległe parki, oferuje również relaks na świeżym powietrzu. W Daejeon znajdziemy ciekawe miejsca zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Zobacz wideo: Podróże po świecie

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Daejeon (Korea Południowa)

Daejeon cieszy się mniejszą popularnością wśród podróżników niż Seul czy Pusan, nie należy go jednak pomijać w swoim planie podróży po Korei Południowej. To piąte co do wielkości miasto Korei Południowej leży u podnóża gór Noriong w centrum kraju. W mieście funkcjonuje lotnisko i dworzec kolejowy z połączeniami do Seulu, dzięki czemu turyści nie mają problemu z dotarciem do Daejeon.

Relaks dla ciała – SPA i sauna

W samym centrum miasta turyści mogą bez jakichkolwiek opłat skorzystać z naturalnego gorącego źródła, które jest bardzo popularne wśród tamtejszych mieszkańców. SPA dla stóp Yuseong to świetny sposób na relaks po wyczerpującym zwiedzaniu miasta. W Daejeonie warto również udać się do tradycyjnej koreańskiej łaźni, w której spędzić można nawet całą noc, co wcale nie wiąże się z dużą opłatą (ceny są podobne do tych za noc w hostelu, może nawet tańsze). Koreańskie łaźnie oferują sauny, kąpiele, można w nich skorzystać z usług kosmetyczki, a nawet zjeść, wypić piwo czy pograć w gry. Tradycyjnie śpi się na macie ułożonej na marmurowej podłodze, w grocie solnej, pod nagrzewającą lampą lub pokoju pachnącym lasem.

Arboretum Hanbat – zielone miejsce relaksu w miejskim zgiełku Daejeon

Daejeon może się pochwalić nie tylko nowoczesną architekturą, ale i rozległym parkiem Dunsan, w którym skupia się życie kulturalne mieszkańców. W parku znajduje się wiele obiektów, takich jak Centrum Kultury i Sztuki Daejeon, Muzeum Sztuki, Młodzieżowe Centrum Kultury Pyongsong i Hanbat Arboretum. Najbardziej atrakcyjne dla odwiedzających Daejeon będzie z pewnością arboretum, które jest nie tylko rezerwatem rzadkich gatunków roślin, ale również miejscem nauki dla studentów kierunków przyrodniczych oraz przede wszystkim obszarem rekreacyjnym dla mieszkańców miasta, którzy na co dzień i w weekendy zwykli relaksować się na łonie natury. W Hanbat Arboretum zwiedzający mogą cieszyć oko pięknie zaaranżowanymi ogrodami magnoliowymi, ziołowymi, skalnymi, owocowymi, lasami sosnowymi, iglastymi, ekologicznymi, a także lasem medytacji lub ogrodem zmysłów. Arboretum zdobią liczne fontanny, ławki, trawniki. W parku czynna jest restauracja i plac zabaw dla dzieci. Tereny zielone odwiedzać można za darmo przez cały rok. Jeśli komuś byłoby mało natury podczas zwiedzania Daejeon, położenie miasta pośród niewysokich gór sprawia, że bez problemów można wybrać się na kilkugodzinne wędrówki. Warto wspiąć się na Sikjangsan, Bomunsan lub Gubongsan.

Zobacz wideo: Kuchnia koreańska dla każdego

Kuchnia koreańska dla każdego
Kuchnia koreańska dla każdego Źródło: Dzień Dobry TVN

Daejeon O-World dla dużych i małych

Daejeon O-World to miejsce pełne wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będąc w Daejeon nie wolno go pominąć. Daejeon O-World składa się z dawnego Zoo i Parku Rozrywki. Obecnie na swoim terenie oferuje Zoo Land, Joyland i Flower Land. Zoo jest domem dla 600 zwierząt ze 130 gatunków, w tym amerykańskich czarnych niedźwiedzi, lwów, tygrysów bengalskich, słoni, zebr, żyraf i strusi. Dla zwiedzających dostępne są przejażdżki safari. Część Joyland to zabawa na kolejkach górskich, zjeżdżalniach, torach saneczkowych. We Flower Land turyści mogą podziwiać ponad 100 różnych gatunków drzew i 85 gatunków kwiatów.

Miejskie atrakcje Daejeon

Wielbiciele sztuki powinni koniecznie wybrać się do umiejscowionego w Parku Dunsan Muzeum Sztuki Daejeon. Wystawy muzealne zawierają sztukę nowoczesną nie tylko rodzimą, ale i zagraniczną. Celem placówki jest popularyzacja koreańskiej sztuki nowoczesnej oraz badanie współczesnych trendów w sztuce koreańskich artystów. Kolejnym wartym polecenia muzeum, do którego należy się wybrać odwiedzając Daejeon, jest Narodowe Muzeum Nauki . Placówka słynie z Sali Astronomicznej, w formie największej w Korei Południowej kopuły. W teatrze kosmicznym zwiedzający mogą zobaczyć znakomicie odwzorowane nocne niebo. W stałej sali wystawowej zawarte są eksponaty z różnych dziedzin nauki, np. broń koreańska, ludowe instrumenty muzyczne, a nawet dinozaury. W muzeum mieści się również kino, w którym wyświetlane są regularnie filmy naukowe i popularnonaukowe. Po zmroku warto wybrać się do dzielnicy Jungang na pokaz świetlny LED, nazywany Sky Road, gdyż wiadomości, zdjęcia, animacje i filmy wyświetlane są bezpośrednio na niebie nad ulicą handlową, gdzie tłumy mieszkańców robią zakupy. Idea ma nawiązywać do iluminacji świetlnych w Las Vegas, choć niektórzy twierdzą, że Sky Road sprawia, że Daejeon odbierane jest bardziej niż Dolina Krzemowa. Wyświetlane animacje można obejrzeć na niebie codziennie prócz poniedziałków, zwykle po godzinie 18:00. Po wysłaniu SMS-a na podany przez urząd miejski numer można wyświetlić osobistą wiadomość.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Adli Wahid/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości