Świat

Atrakcje turystyczne w San Diego w Kalifornii – gdzie warto pójść i co zwiedzić?

Świat

Aktualizacja:
Stephen Simpson/Getty Images

San Diego jest jednym z najbogatszych miast Stanów Zjednoczonych, nic więc dziwnego, że nie brak w nim atrakcji turystycznych. W porównaniu do polskiego klimatu, pogoda w San Diego sprzyja zwiedzaniu i wycieczkom przez cały rok. Sprawdź, jakich miejsc nie możesz przegapić, udając się do stanu Kalifornia.

San Diego przyciąga turystów z całego świata i ma szczególnie bogatą ofertę atrakcji dla przyjezdnych. Miasto znajduje się w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, tuż przy granicy z Meksykiem. Jest położone nad Oceanem Spokojnym. Bezpośredni dostęp do wody sprawia, że jednym z obowiązkowych punktów wycieczki po San Diego są porty oraz plaże. Co roku odbywa się tam także jeden z najpopularniejszych festiwali filmów latynoamerykańskich San Diego Latino Film Festiva l, na którym pojawiają się znani reżyserzy i aktorzy. Z kolei fani komiksów i fantastyki przy okazji wizyty w Kalifornii mogą wybrać się na Comic-Con International: San Diego , czyli jeden z najważniejszych konwentów na świecie. Bilety na poszczególne wydarzenia trzeba kupić wcześniej, ale to świetny sposób na urozmaicenie podróży. Jakie inne miejsca warto zwiedzić, przyjeżdżając do drugiego pod względem wielkości miasta w Kalifornii?

Pogoda w San Diego

W przypadku planowania wycieczki do San Diego nie trzeba martwić się o pogodę. W Kalifornii panuje klimat śródziemnomorski, a duże opady występują jedynie między styczniem a marcem. Między lipcem a październikiem temperatura sięga nawet około 30 st. C, w pozostałe miesiące co najmniej 20 st. C w ciągu dnia. W ciągu całego roku, nawet nocami, rzadko spada poniżej 10 st. C.

San Diego – jaka jest strefa czasowa w Kalifornii?

San Diego znajduje się w strefie czasowej GMT-8, nie ma zmian czasu na letni. Warszawa należy do miast czasu środkowoeuropejskiego standardowego (UTC+1), San Diego zaś do czasu pacyficznego standardowego.

San Diego w Kalifornii – najciekawsze atrakcje turystyczne

  • Balboa Park – to największy i najpiękniejszy park w San Diego, w którym znajdują się liczne atrakcje turystyczne, m.in. San Diego Zoo, muzea historyczne oraz ogrody. To świetne miejsce na odpoczynek w otoczeniu przyrody, w którym można zrelaksować się po całym dniu zwiedzania. Miejsce jest odpowiednie dla osób w każdym wieku, zarówno dla singli, jak i dla par czy małżeństw z dziećmi.
  • SeaWorld San Diego – SeaWorld to połączenie oceanarium, parku wodnego oraz parku tematycznego. Obiekt jest miejscem niezwykle turystycznym, oferującym m.in. pływanie z delfinami, pokazy fok, przejazd kolejką liniową i masę innych atrakcji.
  • San Diego ZooSan Diego Zoo znajduje się na terenie Balboa Park, można zobaczyć w nim wiele egzotycznych zwierząt. Cyklicznie organizowane są również wystawy poświęcone poszczególnym gatunkom. W zależności od rodzaju kupionego biletu, można zdecydować się także na wycieczkę po safari oraz przewodnika, który opowie o ciekawostkach dotyczących podopiecznych zoo. W ramach atrakcji turystom oferowane są również noclegi w namiotach na terenie parku, połączone z innymi atrakcjami, których programy dobierane są indywidualnie do wieku uczestników.
  • San Diego Sports Arena – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. San Diego Sports Arena to stadion sportowy, na którym kiedyś występowały znane drużyny z różnych dziedzin sportowych, głównie koszykówki. Obiekt używany jest również jako hala koncertowa. Może pomieścić około 15 tysięcy osób.
  • Old Town San Diego State Historic Park – historyczna część starego miasta w San Diego, która słynie z budynków w stylu dzikiego zachodu. Ze względu na swój niepowtarzalny klimat, miejsce jest często wykorzystywane przy produkcji westernów.
  • Downtown San Diego – centrum miasta, tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy. Budynki znajdujące się na głównych ulicach są połączeniem różnych stylów architektury.
  • USS MidwayUSS Midway jest pierwszym lotniskowcem amerykańskiej marynarki wojennej. Był używany w trakcie II wojny światowej. Obecnie pełni jedynie funkcję muzeum, jednak za dodatkową opłatą można skorzystać z dodatkowych atrakcji, które się w nim znajdują, np. z symulatora latania.
  • Legoland – miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają wesołe miasteczka i sporty wodne. Za dodatkową opłatą odwiedzający uzyskają możliwość obejrzenia akwariów i zapoznania się z żyjącymi w morzach i oceanach różnymi gatunkami zwierząt. W Legolandzie znajduje się także hotel dla turystów. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą spędzić więcej niż jeden dzień w parku rozrywki, a jednocześnie nie martwić się o dojazdy i hotel – bilety z noclegiem mają wyjątkowo korzystne ceny.
  • La Jolla Underwater Park – to narodowy park podwodny, w którym można spotkać m.in. wieloryby i lwy morskie. Odwiedzający mogą zdecydować się także na nurkowanie, pływanie, rowerki wodne czy spływ kajakowy.
  • Dzielnice położone nad Oceanem – często wybieranym celem wycieczek do San Diego są również dzielnice miasta, położone bezpośrednio nad oceanem. Plaże znajdują się m.in. w dzielnicach Ocean Beach (w stylu lat 60. XX wieku), La Jolla (podzielona na kurort z zatoką i jaskiniami morskimi oraz rezerwat) i Pacific Beach.

Zachęcamy do obejrzenia materiału: "Hipopotam karłowaty przyszedł na świat w zoo w San Diego po raz pierwszy od 30 lat"

>>> Zobacz także:

Magia włoskich Dolomitów. Podróżniczka. „To jest kraina kwitnących łąk, krystalicznie czystych strumyków”

Hrabstwa w Anglii – gdzie znajdziesz największe atrakcje?

Tanzania – pomysł na wielką, egzotyczną przygodę, której długo nie zapomnisz

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości