Świat

Osaka to jedno z największych miast Japonii. Poznaj atrakcje, które warto zobaczyć

Świat

Autor:
Justyna
Piąsta
Widok na ulicę w Osace w Japonii

Osaka to bardzo zróżnicowane miasto w Japonii, w którym warto odwiedzić parki, budowle i restauracje. Zamek Ōsaka to jedna z największych atrakcji tego miasta. Jest symbolem Osaki, licznie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców. Co jeszcze warto tam odwiedzić?

Osaka to jedno trzech największych miast w Japonii, które wyróżnia największy port morski w kraju oraz obecność najważniejszych ośrodków rozrywkowych, przemysłowych i handlowych. Osaka jest bardzo rozwiniętym miastem i jednym z najbardziej zaludnionych w Japonii. Leży nad zatoką Osaka i ma powierzchnię 225,21 km kw.

Atrakcje Osaki

Osakę wyróżnia nowoczesna zabudowa i ścisła urbanizacja. Do najpopularniejszych atrakcji Osaki należy Zamek Ōsaka otoczony wyjątkową roślinnością i kamiennym murem. Osaka wyróżnia się dużą liczbą parków i muzeów oraz ogrodem zoologicznym w parku Tennōji Kōen. Ponadto w Osace znajduje się największe akwarium na świecie, które mieści 35 tys. zwierząt wodnych, natomiast fani mody, dobrego jedzenia oraz ekskluzywnych i stylowych mebli powinni odwiedzić dzielnice Shinsaibashi, Yoroppamura oraz Tsuruhashi. Intensywny dzień zwiedzania warto zakończyć w teatralnej dzielnicy Dōtonbori. To prawdziwe centrum rozrywkowe i kulturalne, bogate w restauracje oraz zabytki związane z kulturą Japonii.

Zobacz wideo: Japoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi

Japoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi
Japoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi Źródło: Dzień Dobry TVN

Zamek Osaka

Osakę wyróżnia nowoczesna zabudowa i ścisła urbanizacja. Popularna atrakcja Osaki to Zamek Ōsaka, którego budowa rozpoczęła się w 1583 r., a ukończyła 15 lat później. Po tym czasie zamek wielokrotnie niszczono i przebudowywano. W 1995 roku podjęto decyzję o odbudowie japońskiego zamku, a jakieś 10 lat później ogłoszono go jednym ze stu najwspanialszych zamków japońskich. Zamek Ōsaka wyróżnia się zieloną kolorystyką dachu i charakterystyczną dla Japonii architekturą. Zobaczymy w nim interesujące wystawy dotyczące m.in. historii regionalnej, możemy też wziąć udział w licznych seminariach. Równie piękne, co wnętrze, jest otoczenie zamku, czyli masywny mur kamienny obrastający mchem, dorodne drzewa i trawy oraz kwitnące zimą śliwy. Pobliskie otoczenie Ōsaki zapewnia rozrywkę dla dzieci i młodzieży ze względu na liczne obiekty sportowe i ścieżki spacerowo-rowerowe.

Port lotniczy Osaka

Kolejne efektowne miejsce na mapie Osaki to port lotniczy Kansai wzniesiony na sztucznej wyspie. Kansai to największe na świecie lotnisko, które powstało ze względu na zbyt duże obciążenie lotniska Osaka. Ogromne zainteresowanie podróżami lotniczymi zmusiło władze miasta do zagospodarowania kolejnego miejsca na lotnisko, dlatego 5 km od brzegu, w Zatoce Osaka, zbudowano sztuczną wyspę z portem lotniczym. Ciekawostką jest, iż hall dla pasażerów oczekujących na odlot ma aż 1,8 km, co jest dość niespotykanym rozwiązaniem w przypadku lotnisk.

Świątynia buddyjska Osaki

Bardzo ciekawym miejscem na mapie Osaki w Japonii jest Świątynia Shitennō-ji zbudowana w 593 roku, co czyni ją jedną z najstarszych świątyń buddyjskich w państwie. Składa się z wielokondygnacyjnej pagody i otacza ją wiele innych budynków o takim samym stylu architektonicznym.

Transport w Osace

Ze względu na ogromną populację w miejscowości Osaka w 1933 roku uruchomiono metro Ōsaka Shiei Chikatetsu o długości całkowitej wynoszącej prawie 130 km. Do przemieszczania się po mieście warto wybrać metro Osaka, a ceny biletów są uwarunkowane przebytym dystansem. Dla przykładu – za bilet od 1–3 km dorośli płacą ok. 6 zł, natomiast dzieci połowę tej kwoty. Wraz z wydłużeniem się trasy zwiększa się również cena biletu o ok. 50 jenów. Metro w Osace charakteryzuje się podziemnym jaki nadziemnym sposobem transportu, dzięki czemu pasażerowie mogą podziwiać architekturę miasta.

Dōtonbori – gwarna i rozrywkowa dzielnica Osaki

Będąc w Osace, warto odwiedzić oświetloną, gwarną i rozrywkową dzielnicę Dōtonbori. To najbardziej popularne miejsce dla smakoszy dobrej kuchni oraz fanów mody i trendów. Wielu turystów korzysta z rejsu po rzece Tonbori, aby zobaczyć popularny wizerunek Glico Man i wiele innych ledowych billboardów.

Wieża Tsutenkaku – popularna atrakcja Osaki

Nie sposób nie wspomnieć o popularnej atrakcji Osaki, czyli wieży Tsutenkaku, która jest tak samo ważnym symbolem dla Japonii, jak wieża Eiffla dla Paryża. Wieża rokrocznie przyciąga tłumy turystów i nie traci na swojej świetności. Zbudowano ją w 1912 roku i ponownie odbudowano po pożarze. Warto odwiedzić platformę widokową wieży Tsutenkaku, z której rozprzestrzenia się widok na rozświetloną Osakę.

Odpoczynek w Minoo Park

Oprócz nowoczesnej architektury, sklepów i restauracji, Osaka to także miejsce refleksji i odpoczynku. Warto odwiedzić przede wszystkim Minoo Park położony w Quasi–Parku Narodowym. Pośród malowniczych drzew w parku znajduje się grób mnicha Kaijō, a także wodospad Minō. Minoo Park jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w japońskiej Osace, a szczególną uwagę przyciąga jesienią.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: simonlong/Getty Images

Pozostałe wiadomości