Świat

Łódź podwodna, niebo nad Himalajami i willa Versace. 15 lat niesamowitych podróży dziennikarzy Dzień Dobry TVN

Świat

Aktualizacja:

W tym roku Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny. W przeciągu kilkunastu lat dziennikarze programu zrealizowali materiały z wielu zakątków Ziemi. Los Angeles, Watykan, Kreta czy niebo nad Himalajami to tylko niektóre z miejsc, gdzie byli obecni.

Dzień Dobry TVN odkrywa kulturę

Od początku powstawania programu, nasi dziennikarze zwiedzają cały świat. Kinga Rusin przygotowywała materiały prosto z Oscarowej gali, Piotr Kraśko poznawał Watykan, Anna Kalczyńska relacjonowała zamachy w Paryżu, a Jolanta Pieńkowska zwiedzała willę Versacego w Miami.

Jeżeli prawdą jest powiedzenie, że 'podróże kształcą', to po 15. latach i setkach tysięcy przebytych kilometrów mamy już tytuł profesora

Podglądaliśmy powstawanie programów śniadaniowych w innych państwach, a nawet odwiedziliśmy najpopularniejszą chińską telewizję, którą ogląda ponad miliard ludzi. Patrzyliśmy, gdzie w Sztokholmie wręczane są Nagrody Nobla i z ciekawością obserwowaliśmy reakcje Brytyjczyków na małżeństwo Meghan i Harry'ego.

Egzotyczne podróże dziennikarzy

Zdarzały się również podróże egzotyczne, w trakcie których niekiedy miały miejsce niecodzienne wydarzenia. Jolanta Pieńkowska była pierwszą kobietą, która przeleciała szybowcem nad Himalajami, Michał Piróg pokazywał widzom Izrael, Iwona Pavlović kupowała zachwycające materiały na targu w Indiach, Dorota Wellman zachwycała się Kretą, a Agustin Egurrola zapoznał nas ze swoją rodziną na Kubie.

Myślicie, że jeszcze damy radę Was zaskoczyć?

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: M. Jarosławski, M. Nasternak

Pozostałe wiadomości