Podróże

Czym zająć sobie głowę podczas górskich wędrówek? "Samotność staje się dzięki temu rewelacyjna"

Podróże

Pogoda - Storytel

Dorota Gardias spotkała się z pasjonatą skitourów oraz instruktorem narciarstwa wysokogórskiego. Panowie nie tylko podzielili się swoją miłością do sportów zimowych, ale także powiedzieli, jak umilają sobie czas na stoku.

Co to są skitoury?

Skitouring to połączenie górskiej turystyki zimowej oraz narciarstwa. Lekkie narty, które przeznaczone są do tego sportu, umożliwiają podchodzenie pod górę i zjazd.

- To świetna alternatywa dla narciarstwa zjazdowego. Umożliwia podejście pod stok, bez użycia wyciągu i zjazd w dziewiczym terenie - mówił Kuba.

- Na nartach jest specjalny syntetyczny materiał, który blokuje nas i sprawia, że nie zjeżdżamy do tyłu - dodał.

Storytel na stoku

W aplikacji Storytel można odsłuchać kilkadziesiąt tysięcy pozycji, skatalogowanych w 21 kategoriach. Przypadnie ona do gustu miłośnikom audiobooków i e-booków. I na tym nie koniec. Jest też tryb "Kids" przeznaczony dla dzieci. To świetne rozwiązanie zwłaszcza na czas ferii.

- Słuchanie audiobooków to takie maksymalne wypełnienie tego czasu, gdzie przebywam sam. Słucham audiobooków przyrodniczych i przygodowych. Ta samotność staje się dzięki temu rewelacyjna - powiedział instruktor Maciej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Pozostałe wiadomości