Podróże

Skarby Uniejowa. Jakie atrakcje dla turystów przygotowało miasto?

Podróże

Autor:
Nastazja
Bloch
Michał Cessanis zwiedza Uniejów
Michał Cessanis zwiedza UniejówDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Najstarsze miasto w Polsce i najmłodsze uzdrowisko. Michał Cessanis wybrał się do Uniejowa, by sprawdzić, jakie atrakcje czekają na miejscu na turystów. Termy, historyczny zamek i smaczne jedzenie. Co jeszcze zobaczył podróżnik?

Termy w Uniejowie

Uniejów to turystyczne miasteczko położone nad Warta w województwie łódzkim. Znajduje się niecałą godzinę z Łodzi, półtorej z Warszawy i nieco ponad dwie godziny z Wrocławia. Sercem miasta są baseny termalne dla całej rodziny.

- Mnóstwo tu rozrywki dla całych rodzin, bo są baseny z ciepłą wodą, są zjeżdżalnie, fontanny, rozrywka na cały dzień – powiedział Michał.

Na terenie kompleksu znajduje się również basen solankowy z mnóstwem właściwości zdrowotnych. - Solankę mogę wdychać, co poprawi układ oddechowy, ale też dobrze w niej trochę posiedzieć, bo wspaniale wpływa na skórę, kręgosłup, a poza tym odpręża i relaksuje – powiedział.

Historyczne zwiedzanie miasta i odpoczynek na świeżym powietrzu

W Uniejowie znajduje się wiele miejsc, w którym zorganizować możemy rodzinny piknik. W końcu jedzenie zdecydowanie lepiej smakuje na powietrzu. Po chwili wypoczynku warto poznać wielowiekową historię miasta, którego nazwa pojawia się już w XII wiecznej bulli papieskiej. Reliktem dawnej świetności jest piękny zamek z XIV wieku.

- To był dom arcybiskupi. W Gnieźnie mieli bardzo nieciekawe geopolityczne położenie, blisko Poznania, który był z kolei blisko Niemiec. Rycerze, kiedy szli do Polski rabować automatycznie Gniezno, mieli podane na tacy. Biskupi wywozili tutaj woreczki ze złotem, srebrem - powiedział Andrzej Pietrzak-Sanderus, wieżomistrz zamku w Uniejowie.

Na koniec zwiedzania zamku Michał zjadł obiad w restauracji herbowej. Kto woli jednak mniej arystokratyczny klimat, powinien odwiedzić kasztel rycerski, którego główną atrakcją są aromatyczne kąpiele solankowe w drewnianych, średniowiecznych baliach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości