Porady

"Dostałam zestaw do lewatywy". Jakich prezentów nie dawać na mikołajki?

Porady

Autor:
Dagmara
Olszewska

Grudzień to miesiąc, w którym wyjątkowo często obdarowujemy swoich bliskich. Niektórym z nas, mikołajki i Wigilia kojarzą się jednak z zawstydzeniem. Nietrafiony prezent to nie tylko skarpetki. Nasze czytelniczki opowiedziały o mikołajkowych podarkach, których nigdy nie zapomną. Wśród nich znalazł się na przykład zestaw do lewatywy.

Najgorsze prezenty mikołajkowe

Zarówno dorośli, jak i dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Wiele osób deklaruje także, że woli je dawać, niż otrzymywać. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie wykorzystywanie grudniowych okazji do pogrążania się w rodzinnych konfliktach. Pani Anna zdecydowała się opowiedzieć, jak wyglądało jej najgorsze, mikołajkowe wspomnienie.

Mikołajki gwiazd
Mikołajki gwiazd Prezenty mikołajkowe Anny Kopacz, Izabeli Łapińskiej, Kasi Struss, Grażyny Błęckiej-Kolskiej, Jolanty Fraszyńskiej i Justyny Steczkowskej. Źródło: Dzień Dobry TVN

Mój były mąż, pewnego roku sam zaaranżował mikołajki w domu. Przygotował świąteczny klimat, lampki, świeczki. Wszystko wyglądało ślicznie. Ja kupiłam mu zestaw perfum, słodycze i kilka mandarynek. Do mojej świątecznej skarpety powędrowała koperta. Była zupełnie pusta. W środku nie było ani prezentu, ani listu miłosnego, ani żadnego wyjaśnienia. Gdy zapytałam, o co chodzi, wytłumaczył mi, że kupił nam na mikołajki wakacyjny wyjazd, na który jednak nie zasłużyłam. W efekcie pojechał tam ze swoją obecną partnerką, a wtedy - kochanką.

Prezenty na mikołajki - jakich nie powinno się dawać?

Zatargi z teściową to często obiekt żartów. Niestety, nie jest do śmiechu temu, kto w takim konflikcie uczestniczy. Pani Marzena opowiedziała o prezencie, który chciałaby wymazać ze swojej pamięci. - Z mamą mojego męża nigdy nie było mi po drodze. Zawsze coś dogadywała, mówiła, jak powinnam się ubierać i porównywała mnie do byłych kobiet mojego partnera. Kilka lat temu dała mi na mikołajki zestaw do lewatywy. Byłam zszokowana i zawstydzona. Ona się tylko roześmiała i powiedziała, że to dlatego, że moja mina wygląda tak, jakbym miała wieczne zatwardzenie. 

- Razem z moim wieloletnim partnerem zrobiliśmy sobie mikołajkowy wieczór. On dostał ode mnie pióro, które sobie wymarzył. Ja otrzymałam trzy pudełka wazeliny do ust w ozdobnej puszce. Czyli rzeczy, których nienawidzę - powiedziała w rozmowie z dziendobry.tvn.pl pani Joanna. Niestety, nasze bohaterki nie są odosobnione. Wybierając się na przedświąteczne zakupy, warto zastanowić się, gdzie postawić granicę, by nietrafionym żartem nie sprawić komuś przykrości na lata. 

Jakich prezentów na mikołajki unikać?

Wśród najczęściej pojawiających się przykrych prezentów były za małe ubrania, które miały zmotywować do ćwiczeń i zgubienia wagi. Nie zabrakło także historii o podarkach zrobionych własnoręcznie. - Lubię dostawać listy. Każdy samodzielnie wykonany prezent, nawet najmniejszej wartości jest dla mnie wyjątkowy i ważny. Jeden raz zdarzyło mi się, że dostałam niemiłą wiadomość. Moja współlokatorka na kartce świątecznej napisała, żebym się nie martwiła, bo zawsze jest czas, żeby zmienić się na lepszą osobę - opowiedziała nam pani Izabela. 

Grudzień to niezwykle rodzinny i radosny czas. Warto zadbać o prezenty już wcześniej, zanim zacznie się bożonarodzeniowe szaleństwo. Wcześniejsza organizacja zakupów, prezentów i życzeń z pewnością uchroni przed wpadkami, jakie przeżyły nasze czytelniczki.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Black Lollipop/Getty Images

Pozostałe wiadomości